Англійський синдром італійських клубів
![](/sites/default/files/main/openpublish_article/19990423/474-15-2.jpg)
У сезоні Ліги чемпіонів 98/99 підопічні Алекса Фергюссона вже перемагали за підсумками двох матчів (2:0 і 1:1) ще один італійський клуб — міланський «Інтер». Але майже всі передматчеві прогнози цього разу були не на користь «МЮ»: результативна нічия (1:1) в Англії, негативний досвід зустрічей з «Юве» в минулому, звичайно ж, примушували фахівців віддавати перевагу господарям. І перші хвилини гри, здавалося б, підтверджували їхні прогнози. Кращий гравець світу 1998 року француз Зінедін Зідан і Філіппо Індзагі вже на 6- й хвилині створили маленьке диво. Пас Зідана був ювелірним, а як уміє забивати Індзагі, ми бачили рік тому в Києві. Через п'ять хвилин знову він після проходу до штрафної гостей наніс з досить гострого кута удар і нога захисника Яна Стама «занесла» м'яч до воріт «МЮ».
У такій ситуації, мабуть, будь- який клуб міг опустити руки, але тільки не англійський, тим більше не «Манчестер Юнайтед». Гості продовжували грати, мов і не було нічого, а ось турiнці занадто рано повірили в загальний успіх. На 24-й хвилині капітан гостей Рой Кін забив найважливіший у своїй кар'єрі гол, який подарував надію «МЮ». Вже до перерви англійці добилися прийнятного результату — зв'язка їхніх чорношкірих атлетичних форвардів Енді Коул — Дуайт Йорк виглядала просто чудово. Саме з подачі Коула Йорк на 34-й хвилині головою забив другий м'яч — 2:2. До речі, і Кін також забивав з «другого поверху».
У другому таймі з виходом Паоло Монтеро і Нікколо Аморузо гра «Юве» дещо пожвавилася, але не більше за те. Цього вечора англійці були явно сильнішими, й на 84-й хвилині настала черга Коула. Воротар «МЮ» Петер Шмейхель сильно вибив м'яч у поле, Йорк залишив без роботи захист «Юве» й вийшов один на один з Анджело Перуцці, який збив нападаючого гостей. Але арбітр чудово розібрався в цій ситуації, дозволивши англійцям довести атаку до логічного кінця — Коул під гострим кутом добив м'яч у ворота — 3:2.
Таким чином, у фіналі зустрінуться дві команди з «групи смерті». До речі, «МЮ» грає в фіналі Кубка чемпіонів уперше з 1968 року.