Перейти до основного вмісту

Арсенали vs хліб

Німеччина хоче запобігти новій гонці озброєнь
12 вересня, 00:00

Події на Кавказі серйозно вплинули на світогляд політиків різних країн. Навіть віддалені від епіцентру конфлікту держави замислилися про свою обороноздатність. Наприклад, позаблокова Швеція вирішила терміново міняти свою військову доктрину і зміцнювати національну армію. А прибалтійські члени НАТО все частіше почали турбуватися питанням про здібності альянсу захистити їх від агресії. Інші ж держави, навпаки, занепокоїло зростання витрат світової спільноти на закупівлю озброєнь. На цю небезпечну тенденцію звернула увагу міністр розвитку Німеччини Гайдемарі Вішчорек-Цуль. Виступаючи в Берліні на неофіційній конференції, присвяченій цілям ООН у галузі розвитку на межі нового тисячоліття, вона зазначила, що мільярди доларів, такі необхідні для боротьби з голодом, бідністю і хворобами, витрачаються на нові арсенали. На її думку, нова гонка озброєнь, розпочата після подій у Південній Осетії, може зашкодити ООН досягти намічених на 2015 рік орієнтирів у наданні економічної допомоги у боротьбі з бідністю в країнах, що розвиваються. «Ми маємо спробувати не допустити нової гонки озброєнь. Гонка озброєнь — це крок назад. Вона лише заважає партнерству, а саме його нам і бракує. Світ потребує захисту від голоду, бідності та хвороб. І ми повинні спрямувати наші кошти на вирішення цих проблем», — підкреслила Вішчорек-Цуль.

Як відомо, боротьба з бідністю входить до переліку восьми завдань, які 2000 року поставила собі ООН і найбільші гуманітарні організації.

З 2000 року держави-донори постійно збільшували свої витрати на допомогу відсталим країнам, однак у 2006 і 2007 роках скоротили їх на 4,7 і 8,4 % відповідно, говориться у звіті ООН за минулий місяць. Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун назвав це тривожним сигналом. Ця проблема обговорюватиметься на черговій асамблеї ООН наприкінці вересня.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати