Перейти до основного вмісту

«Автомат» не вистрілив

«Укртелеком» залишається в державній власності. Поки що
30 липня, 00:00

Учора глава Фонду держмайна Михайло Чечетов у телефонній розмові з «Днем» повідомив сенсаційну новину: ввечері в середу уряд не ухвалив рішення про приватизацію ВАТ «Укртелеком». Найімовірніше неофіційне пояснення, як розповіло «Дню» інше обізнане джерело у ФДМУ, — із міркувань національної безпеки.

Тим часом у газеті «Урядовий кур’єр» того самого дня було опубліковане розпорядження Кабміну № 514-р від 28 липня. Ним затверджений уточнений план розміщення акцій ВАТ «Укртелеком». Згідно з цим документом, 42,86% акцій національного оператора зв’язку мають продати на відкритих торгах до 30 вересня. У розпорядженні також йдеться, що вказаний план раніше затвердила комісія з продажу підприємства (на чолі з першим віце-прем’єром Миколою Азаровим). Згідно з планом розміщення, в державній власності залишиться 50%+1 акція (ще 7,14% акцій раніше продано на пільгових умовах трудовому колективу компанії). Одночасно розпорядженням № 513-р від 28 липня, опублікованим у тому самому виданні, Кабмін затвердив умови приватизації ВАТ «Укртелеком», прийняті раніше комісією з приватизації. Щоправда, самі умови не опубліковано.

«Укртелеком» — лідер на ринку стаціонарного телефонного зв’язку України. Він обслуговує 9 із 11 мільйонів абонентів стаціонарного телефонного зв’язку та володіє найрозгалуженішою первинною мережею, в складі якої понад 12 тисяч кілометрів волоконно-оптичних ліній зв’язку. В першому кварталі 2004 року «Укртелеком» отримав 161 мільйон гривень чистого прибутку та 1,4 мільярда гривень доходу.

В інтерв’ю «Дню», опублікованому в учорашньому числi «Дня», М. Чечетов акцентував увагу на тому, що політичного рішення уряду про продаж «Укртелекому» поки що немає. Водночас він говорив про позитивні сигнали, отримані від «серйозних» іноземних інвесторів, стосовно їхніх намірів взяти участь у приватизації цього підприємства. Чечетов також висловив припущення, що у разі, якщо уряд прийме політичне рішення щодо «Укртелекому», то під час його продажу повториться рекорд, поставлений у ході приватизації «Криворіжсталі», й до бюджету може надійти від 0 до 0 мільйонів.

Учора в розмові з «Днем» Чечетов дав свою версію передчасної публікації ще не прийнятого урядового документа. Він нагадав самокритичне висловлювання екс-генерального прокурора Святослава Піскуна, який пояснив свою невдачу на цій посаді тим, що «слова випереджали справу». Зі слів Чечетова, «мабуть, усі вважали, що на Кабміні це рішення (попередньо схвалене комісією із приватизації «Укртелекому»на чолі з першим віце-прем’єром Миколою Азаровим, а потім й урядовим комітетом на чолі з ним же) «пройде автоматом». До газети, на думку Чечетова, заздалегідь надійшли проекти відповідних розпоряджень. «Але рушниця, усупереч приказці, не вистрілила, — констатує глава Фонду та додає. — А ось «автомат» спрацював».

Але «День» у цьому питанні має і свою версію. Цілком імовірно, що уряд не ухвалив політичного рішення головним чином тому, що його не влаштували умови приватизації. На користь цього свідчить той факт, що на відміну від інших «передчасних» документів, їх не опублікувала урядова газета. Отже, «уболівальників» приватизаційного процесу чекає щось цікаве. У контексті останніх політичних подій можна також припустити, що до умов приватизації «Укртелекому» закладають якісь суттєві нововведення. Чи не зроблять вони його (як компенсацію за «Криворіжсталь») доступним лише для інвестора з близького зарубіжжя?

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати