«Батьківщина» складається з «регіонів»?

Очевидно, з метою завчасно розмежувати сфери ідеологічного впливу Віктор Омелич заявив кореспондентові «Дня», що «ми залишаємося опозиційною партією і фракцією». На противагу йому Юлія Тимошенко вважає, що «опозиційність заради опозиційності не має сенсу. За владу треба боротися, постійно змінюючи тактику». Поки що тактика так замаскована, що навіть не зрозуміло, принаймні з виступу О. Білоруса, що буде сповідувати «Батьківщина»: пріоритети державного суверенітету, принципи християнської моралі чи ідеологію соціал-демократії.
Обидві сторони сперечаються, хто від кого пішов. Олександр Турчинов упевнений, що ідеологічний та організаційний потенціал сьогодні є в «Батьківщини», котра нараховує 23 депутати. В. Омелич стверджує, що Юлії Тимошенко вдалося обдурити людей на певний час, і вони стали заручниками її владних амбіцій. «Те, що сьогодні розповідає Юлія Володимирівна про патріотичні й духовні цінності, Р це нещиро й не відповідає завданням, що стоять перед нею. І взагалі, треба спитати Р чия це «Батьківщина»?»
Запитувати особливо й не має сенсу, враховуючи заступницьке схвалення керівництва «Відродження регіонів». Один із співголовуючих цієї фракції А. Кучеренко дав блискучий коментар кореспондентові «Дня»: «Дуже добре, що в «Батьківщини» мораль на першому місці. Це те, чого нам не вистачає. Ще, звичайно, грошей не вистачає. Але в цьому плані ми будемо взаємно доповнювати одне одного...». Привертає увагу те, що якщо раніше керівники «Батьківщини» мали намір займатися деполітизацією економіки, то нині, після «інструкцій на Банковій», у них бажання стали ще більш невинними. «Для того, щоб будувати економіку, нам спочатку треба поліпшити етичні критерії. Ось чому «Батьківщина» має яскраво виражений християнський акцент», — ризикнула заявити пані Тимошенко. Щоправда, депутат Турчинов спростував звинувачення у пропрезидентській орієнтації нової фракції. За його словами, карти ще навіть не роздані. Вони тільки тасуються. Тож робити передчасних висновків не варто.