Перейти до основного вмісту

Бернар Кушнер оголосив пріоритети головування Франції в ЄС

16 травня, 00:00
БЕРНАР КУШНЕР: ФРАНЦУЗЬКЕ ГОЛОВУВАННЯ БУДЕ ПОЛЯГАТИ В НЕОБХІДНОСТІ ПЕРЕКОНУВАТИ Й ПРОПОНУВАТИ / ФОТО РЕЙТЕР

Переконувати не нав’язуючи, створювати можливості для 27 країн євроспільноти і примирити Францію з Європою. З такими намірами Французька Республіка збирається головувати в Європейському Союзі з 1 липня цього року. Про це заявив глава французької дипломатії Бернар Кушнер на прес-конференції за менш ніж 50 днів до цього терміну. Примітно, що конференцію було організовано в Годинниковій залі, де 9 травня 1950 року Роберт Шуман зачитав декларацію, яка вважається відправною точкою початку європейського будівництва. Французький міністр використав цей захід для того, щоб нагадати пріоритети головування і заодно, щоб ще раз виправити імідж Франції, яку багато хто вважає зарозумілою і такою, що любить давати уроки іншим.

Французьке головування полягатиме в «необхідності переконувати, пропонувати», заявив Кушнер перед десятками журналістів. Але в той же час, він підкреслив, що це зовсім не стосується необхідності бути впевненим у собі й у своїх пріоритетах. На думку шефа французької дипломатії, не може бути й мови про нав’язування ідей, а навпаки про те, щоб пропонувати ідеї іншим і домагатися консенсусу та необхідної єдності.

«Очолювати Європейський Союз — означає бути офіційним представником, помічником, а потім рупором усіх 27 країн, а не використовувати це головування на користь Франції», — зазначив Кушнер. Як завжди скромний, він заявив, що здобув добрі уроки від обох головувань 2007 року: «величного» і «технічно бездоганного» німецького і «приголомшуюче близького до людей» та «повсякденно гуманного» португальського президентства.

Що стосується пріоритетів французького головування, то їх чотири. Це енергетична безпека і клімат; європейська оборонна політика; майбутнє спільної сільськогосподарської політики; європейський пакт про імміграцію. Передбачається, що 13 липня в Парижі буде створено Середземноморський Союз.

Зі слів Кушнера, Франція спробує під час свого головування домогтися спільної європейської політики, яка буде гарантувати безпеку поставок енергоносіїв і, можливо, диверсифікацію джерел поставок». Стосовно імміграції, він підкреслив необхідність прийняття спільної хартії, пакту про імміграцію, принаймні, для країн Шенгенської зони. Для цього необхідна нова організація, принаймні в Шенгенській зоні, яка буде працювати на основі обміну інформації, об’єднання регуляторної практики та однакової політики інтеграції. Оскільки проблема імміграції є дуже делікатною, то, на думку глави французького зовнішньополітичного відомства, її рішення зажадає гармонізації прийому біженців.

Через три роки після французького «ні» європейському конституційному договору наступне півріччя може стати півріччям примирення Франції з Європою. «Ми хочемо залучити абсолютно всіх французів та громадянське суспільство до реалізації цього головування», — сказав Кушнер. За його словами, особлива увага буде звернена на молодь, яка не зовсім розуміє значення європейського проекту. «Ми спробуємо зробити так, щоб французи протягом цих шести місяців зрозуміли, що Європа може зробити більше для них, що це місце, де може втілитися наше майбутнє і Європа їхніх дітей», — підкреслив міністр.

У Франції планується проведення близько 300 заходів, серед яких 10 самітів та приблизно двадцять зустрічей міністрів. На початку вересня в Авіньоні відбудеться зустріч глав дипломатичних відомств 27 країн. Крім офіційної програми, очікується, що «європейський культурний сезон» дозволить привчити французів до повсякденного життя й мистецтва 26 сусідів.

Призначення дизайнера Філіпа Старка на посаду художнього керівника всіх урочистих заходів є свідченням того, що головуванням Франції буде «модерним» Крім того, велику увагу буде приділено екології. Велика частина урядових переміщень буде здійснюватися потягом.

А що стосується дипломатії, то акцент буде зроблено на посилення зв’язків між Європою та великими країнами, що розвиваються. У той же час, кінець французького головування співпаде з виборами нового американського президента. Крім того, вже передбачені саміти на вищому рівні: з Росією, Південною Африкою, Бразилією, Китаєм, Кореєю, Канадою, Україною та країнами ASEM.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати