Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Без докорів, але й без «баласту»

29 вересня, 00:00
ЗАХИЩАТИ «ПОМАРАНЧЕВУ П’ЯТІРКУ» НА ЗАСІДАННІ ДОВЕЛОСЯ ЗАСТУПНИКУ ГЛАВИ СЕКРЕТАРІАТУ — ПРЕДСТАВНИКУ ПРЕЗИДЕНТА В КАБІНЕТІ МІНІСТРІВ АРСЕНІЮ ЯЦЕНЮКУ / ФОТО УКРIНФОРМ

Заплановане на четвер розширене засідання Кабінету Міністрів за участю голови Верховної Ради Олександра Мороза й голів обладміністрацій відбулося за відсутності Президента. Коментуючи цей факт, представник Президента в Кабінеті Міністрів Арсеній Яценюк висловив думку, що глава держави незадоволений проектом закону про Кабмін, запропонований урядом. У цьому законопроекті, на думку Президента, «не вирішується концептуальний принцип взаємодії Президента України з Кабінетом Міністрів, а також взаємодія вертикалі влади загалом».

Проте засідання відбулося.

І прем’єр, який відкрив його, хоча й нарікав на «істотне уповільнення всіх макроекономічних показників», але «не хотів, щоб це сприймалося як докір нашим попередникам». Справедливо вказавши на те, що частина проблем нагромаджувалася роками. Підкреслюючи той факт, що уряд свідомо не шукав відповіді на запитання «Хто винен?»

Проте, на думку прем’єра, для вирішення завдань з поліпшення економічної ситуації деякого кадрового баласту все ж необхідно позбутися. У зв’язку з чим Кабмін запропонував Президенту розглянути питання про доцільність перебування на своїх посадах голів п’яти облдержадміністрацій «за незадовільне розв’язання проблем, які стримують економічний і соціальний розвиток відповідних регіонів». Про що й подав відповідний проект на розгляд Президента. Випадково чи ні, але йдеться в проекті виключно про «помаранчевих» губернаторів. Так, рекомендовано звільнити з посад таких голів: Полтавської ОДА — Валерія Асадчева, Тернопільської — Івана Стойка, Харківської — Арсена Авакова, Херсонської — Бориса Силенкова, а також голову Чернігівської ОДА — Миколу Лаврика.

На боязку спробу міністра юстиції Романа Зварича, який натякнув прем’єру про юридичну некоректність цієї постанови, Янукович відповів дорученням знайти правове формулювання для постанови про звільнення п’яти губернаторів. І зазначив при цьому: «Я попереджаю всіх, у тому числі й вас, Романе Михайловичу, я ініціюватиму звільнення всіх тих, хто перешкоджатиме підняттю рівня відповідальності за свої обов’язки, в тому числі й вас».

Тому захищати «помаранчеву п’ятірку» на засіданні, не побоюючись звільнення, довелося заступнику глави Секретаріату — представнику Президента в Кабінеті Міністрів Арсенію Яценюку, який від імені Президента попросив міністрів відкласти підписання цього документа. Усі знають, «як пишеться статистика», наголосив при цьому Яценюк, тому «потрібні об’єктивні цифри». «І, якщо ви не заперечуватимете, в процесі консультацій це питання буде остаточно вирішене, й ті, кого мають позбавити посад, за відповідним рішенням Президента позбавляться їх. Ті, хто не мають — працюватимуть», — додав він, звертаючись до присутніх.

Крім того, намір уряду звільнити губернаторську «помаранчеву п’ятірку» викликав негативну реакцію з боку політичних соратників.

Блок «Наша Україна» заявив про неприпустимість втручання Кабміну в повноваження Президента. І вбачає в цьому намірі виключно політичний контекст. «Політична підстава таких дій очевидна: губернаторів звинувачують у «незадовільному розв’язання проблем, які стримують соціальний та економічний розвиток», однак загальновідомим є той факт, що найбільша заборгованість по заробітній платі в Донецькій і Луганській областях, але про їхніх керівників уряд мовчить», — ідеться в заяві Блоку «НУ». Блок розцінив дії уряду як чергову спробу після «брюcсельських заяв» прем’єр- міністра Віктора Януковича «прийняти на себе повноваження Президента».

З приводу чого прем’єр зазначив, що йдеться не про заходи, які принизили б якого-небудь керівника або створили несправедливі умови, йдеться про відповідальність кожного керівника на своєму рівні.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати