Перейти до основного вмісту

Безпечні рівні радіації виявилися фатальними

22 квітня, 00:00

На рак щитовидної залози в Україні захворіли понад 1200 осіб, які на час чорнобильської катастрофи були дітьми, повідомив кореспонденту «Дня» Ніні СОТНИК головний лікар Інституту ендокринології та обміну речовин МОЗ України Микола Демченко. Починаючи з 1989 року, відбулося значне збільшення онкозахворювань, яке згодом стабілізувалося, що не може втішати, оскільки кількість хворих на порядок більша, ніж була до аварії.

Медичні наслідки чорнобильської катастрофи істотно відрізняються від наслідків ядерного бомбардування Хіросіми та Нагасакі, заявила заступник міністра охорони здоров'я України Ольга Бобильова під час прес-конференції, організованої МінНС. Встановлено, що рак щитовидної залози у дітей може виникати після опромінення цього органу дозою лише в 30 берів, що на час аварії на ЧАЕС було допустимим нормативним обмеженням. У клітинах крові дітей помітні хромосомні аберації (зміни) навіть після їх опромінення дозами 10 берів і менше, чого раніше не спостерігалося.

Серед постраждалих спостерігається також загальне погіршення соматичного здоров'я. За словами академіка В'ячеслава Шестопалова, зарубіжні вчені не сприймають це як науковий факт, а відносять до наслідків загальної економічної та соціальної ситуації в Україні.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати