Перейти до основного вмісту

Більшість до вересня?

11 липня, 00:00

Як ще позавчора повідомив лідер депутатської групи «Народний вибір» Микола Гапочка, в понеділок, коли його група приєдналася до угоди, таке бажання виявили 8 депутатських груп і фракцій, зокрема, фракція СДПУ(О), фракції та групи, сформовані на базі «Єдиної України». Елементарні арифметичні підрахунки та спостереження, зроблені ще в час, коли «Єдина Україна» була єдиною, дозволяють зробити висновок, що виключно на базі вищезгаданих депутатських об’єднань стабільну більшість створити не вдасться. Тим більше, що зі слів М. Гапочки, а також інших депутатів, котрі вже, мабуть, поставили свої підписи під таким важливим документом, більшість розростеться до 240—250 осіб. Можливо, за рахунок ряду депутатів із фракції «Наша Україна». Тим більше, що в парламентських кулуарах вже давно говорять про її розвал.

Член «НУ» Роман Безсмертний в інтерв’ю «Дневі» можливість приєднання своїх однофракційників до цього документа в його нинішній формі категорично виключив, а з приводу самої угоди сказав, що «більшої дискредитації формування більшості, аніж ця, важко собі уявити».

Такий оригінальний спосіб формування більшості (збір підписів), за словами народного депутата Михайла Папієва (СДПУ(О), зумовлено тим, що автографи в майбутньому стануть додатковою гарантією стабільності утворення. Те, що в разі реалізації задуму довгоочікуване депутатське об’єднання буде доволі стійким, передбачає і член фракції комуністів Георгій Крючков, який сказав «Дневі», що «коли йдеться про створення пропрезидентської більшості, то її не можна буде назвати ситуативною». Депутат-комуніст також спрогнозував, що зі створенням такої більшості робота Верховної Ради набагато спроститься. Г. Крючков повідомив, що до фракції КПУ з пропозицією підписатися під угодою ніхто не звертався. І комуністи, як і раніше, будуть з нетерпінням чекати на прийняття закону про парламентську меншість. Інший представник фракції Компартії Адам Мартинюк у інтерв’ю агенції Інтерфакс-Україна повідомив, що ініціатива про створення більшості до кінця поточної сесії йде від Президента України. Факт збору підписів під угодою про створення більшості підтвердив і перший віце-спікер Верховної Ради Геннадій Васильєв.

Однак не все так просто і навряд чи друга сесія почнеться в по-європейськи структурованому парламенті. Як повідомив учора журналістам лідер об’єднання колишніх позафракційників «Демократичні ініціативи» Степан Гавриш, його депутатська група не згодна з принципами, закладеними в угоді про створення парламентської більшості, й готує свої пропозиції до цього документа. За словами С. Гавриша, над пропозиціями до цієї угоди працює спеціальна група, створена в «Демініціативах». Депутат заявив, що його група (17 депутатів. — Ред. ) приєднається до парламентської більшості, якщо її пропозиції буде підтримано парламентом.

Впадає у вічі, що загалом негативно оцінюють формування парламентської більшості таким способом представники «Нашої України», називаючи його ситуативним, тобто таким, що створюється під подальше, можливо, саме восени розв’язання кадрових питань щодо Кабінету Міністрів.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати