Болгарія, як застереження українській номенклатурі
Болгарський досвід повторного входження до тієї самої річки соціалізму став предметом довгого обговорення президентів України та Болгарії Леоніда Кучми та Петра Стоянова у Софії, після чого Кучма заявив, що цей досвід має стати застереженням для України.
Щоправда, наш Президент не згадав, що до появи уряду лівих, якому вдалося остаточно зруйнувати болгарську економіку, призвели попередні ринкові реформи, які провадили такі самі колишні представники комуністичної номенклатури, як і зараз в Україні. І їхній результат цілком може бути схожим на болгарський.
Правління лівих викликало в болгар стійку відразу до ідей марксизму-ленінізму. Теперішній уряд реформаторів у цій країні по-перше, користується чималою - як для наявної ситуації - підтримкою населення, а по-друге - його члени чітко знають, що потрібно зробити для держави. Й роблять. Тому цілком вірогідно, що з часом Україні доведеться вивчати болгарський досвід вступу до Європейського Союзу.
А поки що Україна та Болгарія підписали декларацію про стратегічне партнерство. Що це реально дасть обом країнам -невідомо. Адже вони були важливими традиційними ринками одна для одної в минулому, але в останні роки економічні зв'язки значно скоротилися.
І що б не казав президент Кучма про необхідність активізації двосторонньої торгівлі, її майбутні обсяги навряд суттєво перевищать теперішні - близько $300 млн. за 1997 рік. Бо й вибір тепер значно ширший, ніж 10 років тому, і з грошовими розрахунками обидві держави мають певні проблеми. А на чисто політичному партнерстві, безперечно, важливому і для Києва, і для Софії, навряд чи за нинішніх умов можна далеко заїхати.
Випуск газети №:
№87, (2007)Рубрика
Панорама «Дня»