Перейти до основного вмісту

«Брудну ковдру» кожний тягне на себе

07 березня, 00:00

Вельми цікаво С. Піскун визначив позиції в боротьбі з відмиванням грошей створеного нещодавно Держдепартаменту з фінансового моніторингу. Зокрема, сказав він «Дню», «усе залежатиме від того, хто його очолюватиме. В нас немає підстав не довіряти Міністерству фінансів. Департамент працюватиме згідно з тими положеннями, які ми (!) в нього заклали, більше він на себе не візьме. А повноважень у нього все-таки небагато. Фінансовий моніторинг, методичні вказівки, збір узагальнюючої інформації... Має бути загальнодержавний механізм».

Така відвертість податківця автоматично переводить дискусію про Держдепартамент у абсолютно іншу площину. Якщо раніше підзвітність нового органу Кабміну викликала побоювання, головним чином, щодо ефективності та об’єктивності його роботи, то тепер стає зрозуміло, що «першу скрипку» в контролі за брудними грошима в Україні, як і раніше, прагне «зіграти» ДПАУ. За даними податкової служби, на сьогоднішні органи податкової міліції розслідують 377 справ за фактом легалізації незаконно отриманих 120 млн. грн., 53 справи вже передано в суд.

Втім концепція, з якою наші «митарі» підходять до визначення «брудних грошей», в основному як «грошей прихованих від сплати податків», в реаліях вітчизняної економіки (за офіційними даними, близько 50% підприємств працюють «у тіні») змушує замислитися. Ще більше, судячи з усього, доведеться замислитися керівникам підприємств АПК і металургії, а також банкірам. Цитуючи С. Піскуна — «в нас непогано працює АПК і металургія» — «ми приділимо їм увагу». Проте дивує інше. Як стало зрозуміло зі слів податківця, ДПАУ під гаслами боротьби з відмиванням брудних грошей намагається розширити свої повноваження та встановити ще більший контроль над банківським сектором. «Відповідати за відмивання брудних грошей, наприклад через банки, повинна людина, яка керує фінансовою установою з контролю, а правоохоронний орган має питати з цього органу (з НБУ? — Авт. )», —вважає С. Піскун, підкреслюючи, що «механізм відмивання грошей через банки треба зламати». На його думку, це слід зробити, незважаючи на банківську таємницю. Тим часом гарантій, що в запалі проголошеної боротьби з відмиванням брудних грошей не постраждає дрібний і середній бізнес, сьогодні немає ніяких.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати