Бульдозер - останній резерв Головнокома у війні зі злочинністю
Засідання Координаційного комітету з питань боротьби з організованою злочинністю й корупцією скликано в понеділок, за словами Леоніда Кучми, "не для прочухана, а для глибокого аналізу роботи силових структур, пошуку причин недостатньої її ефективності".
Президент убачає їх "у недостатній узгодженості взаємодії силових й інших, дотичних до цієї проблеми, структур". За словами Президента, правоохоронні органи частіше працюють "не на випередження, а навздогін за ситуацією, змушено реагуючи на її зміни". Не відповідає, на думку Леоніда Даниловича, вимогам сьогоднішнього дня і стан справ у судовій системі. За 5345 кримінальними справами, пов'язаними зі злочинними угрупованнями, переданими в суди, засуджено... 642 особи.
В Україні "на обліку" стоять 2,6 тисячі злочинних угруповань, яких 115 підпадають під визначення бандитських, 95 - міжнародних, а 46 - безкарно діють майже протягом усього часу української незалежності. Про причини того, що держава не може перевести їх "з обліку" "в архів", сказано чимало. Дивно, що Президент уже вкотре звинуватив у незадовільній роботі голів силових відомств, майже всі з котрих - його "надія й опора".
Мабуть, головна причина існування "зачарованого кола" злочинності - небажання влади "накласти на себе руки". Себто боротися самій із собою. Ліквідація недоторканості депутатів місцевих рад, яка, як сподівається Президент, "розв'яже руки" правоохоронним органам, дасть мало порівняно з ліквідацією недоторканності депутатів ВР.
Поки що Президент запропонував єдиний радикальний засіб боротьби з криміналітетом - бульдозер, спроможний його викорчувати. Інакше, сказав Президент, "криміналітет викорчує нас". Це, власне, кого?
Випуск газети №:
№30, (1998)Рубрика
Панорама «Дня»