Буш закликає забути Договір про ПРО

Сполучені Штати зробили ще один крок в напрямi створення національної системи ПРО — і, відповідно, нової реальності у сферах глобальної безпеки та контролю над озброєннями. Президент США Джордж Буш заявив, що договір з протиракетної оборони 1972 року (між США та СРСР. — Ред. ) став бар’єром на шляху розвитку американської та глобальної безпеки, повідомила Бі-Бі-Сі. Буш переконаний, що США повинні вийти за обмеження договору з ПРО, бо цей договір не визнає сучасності і не вказує на майбутнє, але залишається реліктом минулого. Президент США у своєму виступі в Національному університеті оборони не став конкретизувати, від яких країн сьогодні виходить загроза, заради якої потрібно переглядати договір з ПРО, проте наголосив, що не бажає, щоб Сполучені Штати та Росія стали стратегічними противниками.
У Росії — інший погляд на речі. У принципі не заперечуючи того, що договір 1972 р. справдi застарів, Москва категорично виступає проти одностороннього виходу з нього США, оскільки в такому разі дійсно порушується досягнутий в роки «холодної війни» стратегічний баланс. Київ, як під час свого візиту до США заявив міністр закордонних справ Анатолій Зленко, хотів би, щоб проблему обговорили і з Україною.
Деякі закордонні експерти ладні вважати ідею створення національної системи протиракетної оборони, заради чого Буш-молодший і пропонує фактично денонсувати договір 1972 р., своєрідним великим блефом, який просто повинен вгамувати апетити військово-промислового капіталу. Інші ж вказують на те, що Буш, відстоюючи інтереси американського капіталу, готовий на все.
У будь-якому разі президент США сьогодні «не чує» ні різкої реакції Москви та Пекіна, ні застережень своїх західноєвропейських союзників. Ідею створення НПРО США підтримує (із застереженнями) лише Велика Британія, натомість Швеція пропонує Вашингтону відмовитися від неї, Франція висловлює занепокоєння, Німеччина пропонує вивчити всі можливі наслідки. Україна — вивчає ситуацію.