Перейти до основного вмісту

Черномирдін обіцяє економічну диктатуру та зростання цін

05 вересня, 00:00

Можливо, це й є основами антикризової програми Черномирдіна — плаваючий курс рубля, контрольована емісія, мобілізація ресурсів Центробанку, неминуче при цьому зростання економічної диктатури держави, що не припускає затримок із платежами та податками. На думку Віктора Черномирдіна, подібні заходи дозволять виправити ситуацію, що склалася, і згодом курс національної валюти неминуче стабілізується, оскільки й під час емісії друкуватимуться гроші, підкріплені відповідними гарантіями держави.

Для Черномирдіна є надто важливим добитися підтримки регіональних керівників, оскільки вони, в свою чергу, можуть реально вплинути на багатьох депутатів нижньої палати й зрештою забезпечити сприятливий для в.о. прем’єра результат голосування в Держдумі — мається на увазі не безперспективне друге, а заключне, третє, голосування, коли перед депутатами прямо постане загроза розпуску нижньої палати парламенту. Тим часом, після виступу в.о. прем’єра і в Раді Федерації, і в Держдумі лунали вельми суперечливі оцінки його пропозицій. Губернатор Самарської області Костянтин Титов зазначив, що ця програма вирізняється «крихкістю» та браком чітко визначених механізмів виконання урядових пропозицій, що це, скоріше, декларація, ніж план дій, і, як можна зрозуміти з кулуарних настроїв, таку точку зору поділяють багато сенаторів. Що ж до депутатів Державної думи, то багато хто з них взагалі хотів би ухилитися від п’ятничного голосування: з такою пропозицією виступив лідер ЛДПР Володимир Жириновський, а депутат Олена Мізуліна взагалі запропонувала ухвалити відповідну постанову про відмову від голосування, пояснивши її суперечністю законодавства. Під час голосування щодо кандидатури Сергія Кирієнка ця теза вже висувалася: президент не може кілька разів висувати одну й ту ж кандидатуру. Після затвердження Кирієнка прем’єром депутати навіть звернулися з відповідним запитом до Конституційного Суду, який, однак, поки не виніс свого вердикту.

Проте ліві фракції схильні голосувати саме в п’ятницю — і, звичайно, проти запропонованої президентом Росії кандидатури Віктора Черномирдіна.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати