Чеська віза Георгія Гонгадзе — помилка чиновників?
Iнформація про те, що в листопаді 2000 року журналіст Георгій Гонгадзе одержав в’їзну візу в Чехію, не підтвердилася. Про це повідомив агентству Інтерфакс-Україна начальник прес-служби МЗС України Ігор Грушко. За його словами, 17 січня о 16.00, за місцевим часом, консульське відділення посольства України в Чехії одержало письмову відповідь на запит від дирекції служби прикордонної поліції та поліції у справах іноземців поліцейської президії Чехії. У листі зазначалося, що Георгій Гонгадзе, Микола Мельниченко, Людмила Мельниченко та Леся Мельниченко одержали в’їзні візи в цю країну. Однак 18 січня, сказав Ігор Грушко, в другій половині дня консульське відділення українського посольства, уточнюючи цю інформацію, одержало листа від чеської дирекції про те, що прізвище Георгія Гонгадзе вказане помилково. А от сім’я офіцера Держохорони Миколи Мельниченка, згідно з інформацією чеських чиновників, дійсно зверталася в посольство Чехії в Україні і 21 листопада одержала в’їзну візу в Чехію терміном на півроку: із 23 листопада 2000 року — по 23 травня 2001 року, повідомив Ігор Грушко. Відповідну інформацію передано МЗС до правоохоронних органів України.
В той же час чеська сторона вчора розповсюдила заяву наступного змісту: «Посольство Чеської Республіки в Українi... стверджує, що в період від 28.06.2000 року (тобто від часу введення візового режиму між Чеською Республікою та Україною) до 19.01. 2001 року жодна людина на ім’я Гонгадзе (ні подібного звучання) не подавала в Консульський відділ Посольства ЧР у Києві заяву з проханням про надання чеської візи, отож Посольство Чеської Республіки в Україні жодній особі під таким прізвищем чеської візи не надавало». (Документ підписано Ілоною ЇНДРОВОЮ, прес-секретарем Посольства ЧР в Україні)
Тим часом у четвер у Генеральній прокуратурі України підтвердили факт проведення обшуків на квартирах у помічника народного депутата, члена політради СПУ Миколи Рудковського та його брата Сергія.
Як повідомили агентству Інтерфакс-Україна в прес-центрі Генпрокуратури в четвер, слідчий в особливо важливих справах Генпрокуратури за санкцією заступника Генпрокурора видав постанови про проведення обшуків у М. та С. Рудковських.
Як повідомили в прес-центрі, в процесі розслідування карної справи щодо обвинувачення Миколи Мельниченка в поширенні «явно неправдивих вигадок, які порочать інших осіб і які є такими, що сумірні з обвинуваченнями в здійсненні тяжких злочинів, від Служби безпеки України надійшли матеріали, котрі дають підстави твердити, що в громадян Сергія та Миколи Рудковських є предмети і документи, що мають значення для встановлення істини в цій справі».
У свою чергу, за повідомленням агентства Інтерфакс-Україна, в четвер на прес-конференції Олександр Мороз заявив, що підставою для обшуку стало повідомлення із СБУ про те, що «неначе Рудковський організовує виготовлення фальшивих аудіо- та відеозаписів із голосами Президента та інших службових осіб. Соціалісти, за інформацією інтернет-видання «Українська правда», підозрюють, що інформацію СБУ отримало через «прослухавку», коли вони необережно обговорювали, як і коли обнародувати нову порцію записів Мельниченка (! — Ред. ). Учора народний депутат Сергій Головатий, ніби маючи намір «перехопити ініціативу» в О.Мороза, заявив, що в нього є ще необнародувані записи розмови Президента з Генеральним прокурором Михайлом Потебеньком, зроблені «вже після зникнення» журналіста Георгія Гонгадзе, які «можуть пролити світло на дещо». Як передає кореспондент УНІАН, С. Головатий повідомив, що взагалі «записів існує багато» що і він хотів би передати їх тимчасовій слідчій комісії iз розслідування справи Г. Гонгадзе, аби вона ухвалила рішення про їх обнародування.
Випуск газети №:
№12, (2001)Рубрика
Панорама «Дня»