Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Чи готує перемогу комуністів криза "правоцентристської" більшості ВР?

06 листопада, 00:00

Учора парламент таємним голосуванням обрав із 15 кандидатур, поданих Президентом, шість членів Центрвиборчкому: Василя Кравченка, Олександра Нельгу, Михайла Рябця, Василя Співака, Галину Старовойтову, Людмилу Татарникову.

Хоча напередодні до списку для голосування парламент уключив усіх, навіть "розвінчаних", "законспірованих" членів НДП та явних співробітників Адміністрації Президента. Але під час подання бюлетенів усі "агенти" виконавчих структур були провалені. Тепер затвердження нових кандидатів відбудеться не раніше як 11 листопада у випадку, якщо Президент не повторить таке ж явне нав'язування до складу ЦВК своїх людей.

В умовах, що склалися, нічого іншого від глави держави не можна було й очікувати, оскільки він зацікавлений не лише в контролі над процесом парламентських виборів, але і в забезпеченні режиму найбільшого сприяння собі на президентських виборах. Не був також несподіваним спротив тенденційно складеному списку кандидатів з боку, передусім, комуністів і Руху. Усі депутати, які належать до малочисельних та найменш відомих політичних сил, погоджуються на те, що й Рух, і КПУ намагаються просто "вибити" супротивників ще на етапі збирання підписів, відтягнувши формування ЦВК і, значить, відтягнувши початок кампанії.

Не викликає здивування той факт, що саме вчора Президент зробив чергову спробу домовитися з парламентськими фракціями. Як повідомив Є. Кушнарьов, мова йде про низьку активність депутатського залу. (Простіше кажучи, в парламенті є картки, тоді як власники, судячи з усього, зайняті підготовкою до виборів).

Якщо півроку тому Президент, можливо, тихо радів би такій непрацездатності парламенту, то напередодні бюджетного процесу він цим украй стурбований. У парламенті голосують практично одні ліві, отже, проводять потрібні їм рішення. З таким розкладом продовжувати роботу над бюджетом, вносити урядову програму для Л. Кучми абсолютно невигідно.

Крім того, за умови значної активності відносно пропрезидентськи налаштованих депутатів, їм, можливо, як вважає Є. Кушнарев, вдалося б внести останні поправки Президента до закону про держадміністрації. Якщо вчора Л. Кучма зміг переконати лідерів правоцентристських фракцій (пообіцявши підтримку місцевих адміністрацій упродовж виборчої кампанії), можливо, відбудеться і домовленість щодо складу ЦВК. Адже тут діє той самий механізм: "Правоцентристе, голосуй, а то програєш!"

Коли верстався номер

Сьогодні Президент України запропонує парламенту проголосувати дев`ять відхилених кандидатур.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати