Демократія та економічне зростання —
головне у зближенні з НАТО![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20020604/498-1-3.jpg)
Посол США не приховував свого інтересу до «нових політичних умов» у автономії. Найбільш очевидним у Криму Карлос Паскуаль назвав «зміну політичного клімату». Він сказав, що раніше (посол був у Криму 9 місяців тому) він відчував дуже сильну напруженість. «Відчувалося, наскільки важко різним політичним і етнічним групам знайти точки зіткнення, щоб почати співпрацю. Тепер я побачив, що на рівні як Верховної Ради АРК, так і регіональних структур влади сталося зміщення фокуса політичного життя в центр. Це відкриває можливість конструктивного діалогу та спільної роботи, — сказав Карлос Паскуаль журналістам. — Ми бажаємо успіху тим людям, які хочуть поліпшити політичний клімат в Криму», — підкреслив він. За словами посла, нині у кримської влади різних рівнів більш оптимістичні перспективи, ніж раніше.
Для кращого врегулювання економічної сфери й створення більш сприятливого клімату для бізнесу посол запропонував запросити з Івано-Франківська й Миколаєва, де реформи, на його думку, йдуть швидше, технічних експертів від Агентства США з міжнародного розвитку для допомоги кримській владі.
Посол США в Україні також вважає, як він заявив у Криму, що на шляху України в НАТО більше значення відіграватиме подальший розвиток в Україні демократії та економіки. Відповідаючи на запитання журналістів про те, чи не стане перешкодою на шляху України в НАТО перебування на її території Чорноморського флоту Росії, він сказав, що «питання оборонного характеру хоча й важливі, але не є головними при вступі в НАТО». На думку посла, для країн, що прагнуть вступити в Альянс, набагато важливіше продемонструвати вірність принципам демократії й добитися великих успіхів у економіці. Можна чекати, що намір України тісніше інтегруватися в північноатлантичні структури, на його думку, в результаті приведе до більш інтенсивного діалогу між Україною й Заходом з питань верховенства права і свободи преси. Карлос Паскуаль також підкреслив, що «не існувало політики ізоляції України», а був «дуже конкретний підхід американської сторони в стратегічному й політичному плані».
Карлос Паскуаль вважає, що після 11 вересня минулого року як в Україні, так і в інших країнах сталася значна еволюція поглядів на формулювання пріоритетів своєї безпеки. В Україні зросло розуміння необхідності євроатлантичної інтеграції країни. А налагодження відносин між Росією й НАТО усунуло старий аргумент, що Україна не може надто наближатися до Заходу саме тому, що це викличе труднощі у відносинах з Російською Федерацією, сказав посол США. Після рішення Ради національної безпеки та оборони України про намір інтегруватися в НАТО «багато в чому від подальших кроків України залежатиме, наскільки ця декларація про зміну стратегічного геополітичного пріоритету втілиться в конкретних діях», — сказав пан Паскуаль.