Дівчинка, яка вийшла з води
Долею дівчинки, кинутої напризволяще, опікується прапорщик міліції![](/sites/default/files/main/openpublish_article/19981118/4221-1.jpg)
«День» повідомляв (№ 214), що на березі Псла в Сумах знайдено новонароджену дівчинку. Горе-мати залишила її напризволяще у воді. Завдяки небайдужості чужих людей немовля було врятоване й відправлене спершу до пологового будинку, а потім — до відділення патології обласної лікарні, де перебуває й нині. За словами завідуючого відділенням Олександра Кіроя, обставини поки що складаються на користь дитини. Принаймні спеціалісти, які обстежили дівчинку, не виявили жодних відхилень у її здоров’ї. Побоювання висловив лише невропатолог, який призначив крихітці тритижневий курс відновлювального лікування. Якщо й далі все буде гаразд, через 6 тижнів лікарі зроблять повторне обстеження, після чого оформлятимуть документи на усиновлення.
Сумнівів у тому, що в Сумах знайдуться люди, які виявлять бажання стати дівчинці батьками, не виникає. За час перебування новонародженої в лікарні туди неодноразово телефонували місцеві жителі, які просили віддати їм дитину на виховання. Проте найбільшу зацікавленість у долі дитини виявили працівники міліції, котрі з ініціативи начальника групи громадських зв’язків при УМВС України в Сумській області Валерія Пєтухова вирішили взяти повну опіку над дівчинкою. Її неодноразово відвідували співробітники обласного й міського управлінь внутрішніх справ, обіцяли взяти на повне утримання, весь час допомагати в житті, а колись і на роботу в міліції влаштувати, заміж щасливо видати.
Особливо ж припала до душі крихітка прапорщику судової міліції обласного управління внутрішніх справ Івану Калиничу. Воно й не дивно, адже цього чоловіка знають у підрозділі як зразкового сім’янина, який виховує трьох дітей віком 7, 12 і 19 років. Звичайно, важко в цей скрутний час ставити їх на ноги, однак, попри всі обставини, бувалому міліціонеру невтямки, як навіть за найнесприятливіших умов можна зректися своєї кровинки.
Сам виходець із багатодітної закарпатської сім’ї, він чудово знає, наскільки малюкам потрібна підтримка дорослих, а тому вже після перших відвідин лікарні твердо вирішив стати хрещеним батьком новонародженої. А заодно допомогти відділенню патології з ремонтом приміщення. Адже сюди все частіше потрапляють малюки, від яких відмовилися батьки, і сьогодні там перебувають ще п’ять крихіток, доля яких аналогічна долі знайденої на березі Псла дівчинки.
На щастя, у коротенькому, але нелегкому житті сирітки, яку назвали Мариною, вже було чимало міцних і лагідних чоловічих рук. Їй щиро бажали, аби таких добрих людей було з нею завжи багато, щоб її зоря, всупереч усім обставинам, була щасливою.
У нинішньому році сиротами при живих батьках у Сумській області стали 18 новонароджених. Проте цих батьків хоч якось можна зрозуміти, адже їхні діти мають вроджену патологію. Значно важче виправдати тих людей, які залишають своїх здорових немовлят. Наприклад, лише за 10 місяців із пологових будинків Сум до міської дитячої лікарні направлено 28 дітей для оформлення в будинок дитини, з них — лише троє немовлят на тимчасове проживання, решта — на постійне. Чи знайдуться для цих сиріт люди, котрі матимуть широту душі Івана Калинича?
№221 18.11.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету
обов'язкове. © «День»