Дніпропетровська облрада звинуватила Президента в руйнуванні атмосфери гармонії
Депутати Дніпропетровської облради «обурені та стурбовані» незаконним призначенням тимчасово виконуючого обов'язки голови облдержадміністрації Віктора Бондаря. Своє ставлення до кадрового рішення Президента вони висловили на позачерговій сесії, скликаній на вимогу ініціативної групи, яка зібрала 35 підписів колег-депутатів. У заяві, прийнятій після бурхливого обговорення, відставка колишнього губернатора Надії Дєєвої та призначення нового називаються «політичним кроком», направленим на «посилення адмінресурса напередодні дострокових виборів до парламенту й здійснення фальсифікації результатів голосування».
Напруженість відносин між двома гілками обласної влади стала відчуватися мало не з моменту появи В. Бондаря в стінах облдержадміністрації. Незважаючи на те, що будівля облради розташована в ста метрах навпроти, її керівників «забули» запросити на представлення нового губернатора. Приїзд молодого «варяга» покоробив дніпропетровську номенклатуру, яка звикла жити за своїми правилами, незалежно від партійної приналежності, що носить ритуальний характер. Колишній губернатор Н. Дєєва представляла пропрезидентську партію НС-НУ, що не заважало їй жити в дружбі та злагоді з керівництвом облради на чолі з регіоналом Юрієм Вілкулом. Не випадково на її захист горою піднялася коаліція Партії регіонів, блоку Лазаренко та комуністів. Головною тезою виступів депутатів на сесії було звинувачення Президента в руйнуванні атмосфери гармонії та злагоди, що панувала в обласних органах влади останнім часом. Н. Дєєву її політичні «супротивники» називали найкращим губернатором України, яка забезпечила стабільне зростання економіки та фінансових надходжень до бюджетів всіх рівнів. Нагадування про те, що Н. Дєєва сама написала заяву про відставку «за власним бажанням» не сприймалися всерйоз. У крайньому разі, заявляли депутати, призначати нового губернатора слід було лише після узгодження його кандидатури з іншими керівниками області. Тим часом уряд В. Януковича виділив Дніпропетровщині більше одного мільярда гривень, які треба правильно розподілити й ефективно освоїти. За Н. Дєєвої ця проблема не викликала в облраді жодних сумнівів, але тепер, після призначення В. Бондаря, в депутатському середовищі виникло занепокоєння.
Олії до вогню підлив сам молодий губернатор, якому Президент доручив «змінити обличчя Дніпропетровщини». Він заявив, що збирається зупинити в області «хвилю роздачі земель, надр і майна». Більш того, повідомив, що відтепер подібні питання будуть виноситися на сесії тільки після узгодження з обласною чи районною адміністрацією. Цю новину депутати зустріли грізним гулом, який не заповідає В. Бондарю нічого доброго. Очевидно, зрозумівши свою помилку, той спробував запевнити народних обранців у найкращих намірах і запропонував їм... «руку дружби». Проте цей жест виявився вже явно зайвим — за заяву на адресу Президента й Кабміну про незаконність призначення «тимчасово виконуючого обов'язки» проголосувало 67 з 79 присутніх депутатів. Проти віддали голос лише четверо депутатів, тоді як фракція НС-НУ в облраді нараховує 9 осіб. Їхні союзники з БЮТ, що характерно, одностайно утрималися, хоча декотрі з них підчас обговорення спробували привнести до дискусії «струмінь конструктивності». За словами депутатів від коаліції, молодому губернатору дали час на роздуми — наступним кроком буде винесення вотуму недовіри. Зібрати необхідні для цього дві третини голосів депутатського корпусу, запевняють вони, зовсім не проблема.