Дніпропетровська прокуратура підіймає «планку»
На Дніпропетровщині вже три роки спостерігається зниження рівня злочинності. Про це з цілковитою впевненістю повідомив на прес- конференції прокурор області Володимир Шуба. Позитивні зміни, з його слів, особливо помітні на скороченні кількості тяжких злочинів: якщо в 1999 році їх було зареєстровано 479, то цього року — вже 311. Майже 98 відсотків цих злочинів сьогодні розкривають, що і є «одним із кращих показників в Україні». «Маніпулювати статистикою тут неможливо», — запевнив В. Шуба і як доказ продемонстрував графік із кривою злочинності, що впевнено падає вниз.
Однією із таємниць такого успіху прокурор вважає ефективну боротьбу з підлітковою злочинністю, яка «вперше за десять років» скоротилася на 19 відсотків. «Якщо немає «підживлення» для кримінального середовища, — зауважив із цього приводу В. Шуба, — то немає і зростання загальної злочинності». Піклуючись про майбутнє підростаючого покоління, дніпропетровська прокуратура порушила вiсiм кримінальних справ щодо використання дитячої праці, повернула виплати з втрати годувальника 232 сиротам і 100 тисяч гривень незаконних поборів, зібраних із дітей та їхніх батьків у школах. Нині увагу обласного прокурора привернули приватизовані за потурання місцевої влади книгарні. У результаті, сказав він, книгами торгують на вулиці, а в колишніх магазинах влаштували «забігайлівки».
Узагалі в сфері приватизації на Дніпропетровщині, за спостереженнями В. Шуби, «триває розкрадання» державного добра. Одним із видів зловживань є передпродажний опис майна за борги за заниженими оцінками. Великі претензії в зв’язку з цим накопичилися у місцевої прокуратури до судовиконавчої служби й арбітражних керівників. «Ми зустрiлися з тим, — сказав В. Шуба, — що арбітражні керівники не зацікавлені у нормальній роботі ввірених їм підприємств. Деякі з них дивляться на підприємство, як на «ласий шматок», дешевше оцінюють вартість і не звітують про виконану роботу». У результаті прокуратурі за результатами перевірок довелося порушити «ряд кримінальних справ». Ще одним казусом В. Шуба вважає відсутність у новому Цивільному Кодексі статті, яка давала право прокуратурі оспорювати в господарських судах незаконні операції з приватизації, що здійснюються з участю фірм з іноземним капіталом. У зв’язку з цим усі спроби обласної прокуратури повернути об’єкти, які потрапили до рук панамських і американських компаній за часів правління областю П. Лазаренка, так і не увінчалися успіхом.