ДО РЕЧІ
Буковинці — проти притулку для нелегалівЗвістка, що надійшла в Сторожинець, районний центр Чернівецької області, викликала спротив мешканців міста та сколихнула громадськість області. На базі майнового комплексу військового містечка, розташованого в центрі міста між школою-інтернатом та житловими кварталами, планується відкрити пункт тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні. Таке рішення прийняв Державний комітет у справах національностей і міграції, але у місті про це дізнались тільки тоді, коли новопризначений керівник пункту прибув його реєструвати.
Сесія міської ради виступила проти його утворення, висловили свій категоричний протест і збори громадськості міста. Це рішення назвали «необгрунтованим і помилковим, таким, що ухвалювалось без достатнього вивчення конкретних місцевих обставин й без будь-якого погодження з органами місцевої виконавчої влади та керівництвом територіальних громад міста, району, області». Про це йдеться у листі на ім’я Президента України, голови Верховної Ради, прем’єр-міністра, керівників області та народних депутатів від округу, підписаному від зборів представників громадян міста, у яких взяли участь 823 особи. Вони вимагають втручання вищих посадових осіб для скасування цього рішення «як такого, що прийняте без врахування інтересів жителів міста».
Мешканці міста створили громадський координаційний комітет, який готовий відстоювати право своїх земляків на безпечне життя. Для 15-тисячного містечка утворення пункту тимчасового перебування для нелегалів, яких сюди переправлятимуть з 12 областей України, стане катастрофою. Місцеві жителі небезпідставно побоюються поширення різноманітних хвороб, загострення криміногенної ситуації та соціальних проблем, адже режим утримання іноземців передбачає право їх вільного пересування в межах адміністративної одиниці. Член громадського координаційного комітету Сергій Стиран не приховує занепокоєння: «Рішення про заснування пункту непідготовлене, не визначений механізм переправлення сюди іноземців, навіть не встановлено обмеження кількості осіб, яких може прийняти пункт. На що перетвориться місто?»
Тут є ще й проблема іншого характеру. У гуртожитках колишнього військового містечка, де планується розмістити нелегалів, досі проживає 76 родин військовослужбовців. Куди подітись цим людям, поки що відповіді ніхто не дав.
Позиція облдержадміністрації з цього приводу конкретна — її голова «переконливо просить скасувати урядове рішення», про це йдеться у повідомленні, розповсюдженому прес-службою ОДА. Найближчим часом, у зв’язку з подіями у Сторожинці, буде скликана сесія районної ради. Мешканці міста сподіваються, що отримають підтримку депутатів.