Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Двотомник «Екстракт 150» отримав відзнаку!

До речі, «Екстракт+200» — вийде незабаром
20 серпня, 00:00
ФОТО КОСТЯНТИНА ГРИШИНА / «День»

18 серпня, у день відкриття VI Київської міжнародної книжкової виставки-ярмарку, відбулося нагородження переможців Національного конкурсу «Краща книга України». Цьогоріч у змаганні взяли участь 150 книжок півсотні видавництв. «Журі довго дискутувало, щоб визначити кращих, — говорить Юрій ПЛАКСЮК, голова Держкомтелерадіо. — Приємно, що серед відзначених видань — багато про нашу минувшину та новітню історію». Так, «Екстракт 150» із «Бібліотеки «Дня» нагороджений дипломом у номінації «Видавничий проект». За словами Валентини БАБИЛЮЛЬКО, директора Департаменту видавничої справи та преси Державного комітету телебачення та радіомовлення України, цей двотомник претендує бути окремим видавничим проектом. «Це — дуже актуальна підбірка публікацій, — продовжує пані Валентина. — Особисто мене вразила, зокрема, стаття «Навіщо тобі ця мова?», написана Мрідулою Гош. Авторка родом з Індії. Першу вищу освіту отримала в Калькутті, другу — в Києві. Прекрасно володіє українською. На мій погляд, ця стаття могла би стати предметом розмови у наших школах та університетах. І таких знакових матеріалів чимало в «Екстракті 150».

Нагадаємо, що це — не перша наша відзнака Держкомтелерадіо. Наприкінці 2008 року рубрика «Українці — читайте!» одержала нагороду в конкурсі на краще представлення української книжки в друкованих та електронних ЗМІ, а саме у номінації «Краща газетна (журнальна) публікація про книгу або серію книг».

До слова, якось Держкомтелерадіо назвав «День» відповідальним партнером українського книговидавництва. Дякуємо! І пропонуємо двотомники «Екстракт 150» і «Екстракт +200», що незабаром вийде друком, зачислити до суспільно-значущої літератури, яка би закуповувалася у бібліотеки країни. Адже «Екстракт +200» з’явився як необхідність продовження вдумливої розмови газети «День» зі своїм читачем про те, з яких історичних обставин вийшло українське суспільство і до яких наслідків призводить хронічне «прогулювання» уроків історії. Цю розмову ми започаткували ще 2002 року, перенісши найцінніші статті з розділу газети «Історія і Я» на сторінки книги «Україна Incognita», яка дала початок масштабному проекту — «Бібліотеці газети «День». Автори ідеї поставили перед собою задачу — підтримати живе і розумне в суспільстві. Зосередившися спочатку на вузлових питаннях давньої історії України, на відносинах українців з найближчими сусідами, згодом редакція зрозуміла, що назріла потреба осмислення новітньої історії — що відбулося з Україною та світом за останні десятиліття? Так з’явився збірник знакових статей «Дня» «Екстракт 150». І його логічне продовження — «Екстракт +200».

Також відзначено книги: «Легендарні села України» (в-во «Книга»), «Соломія Крушельницька. Міста і слова», «Леся Українка — дітям», «Тарас Шевченко — дітям» («Апріорі»), «Козацька енциклопедія для юнацтва» («Веселка»), «Наш Лукаш» (Видавничий дім «Києво-Могилянська академія»), «Берестечко» Ліни Костенко («Либідь»), «Традиції української кухні» («Фенікс»)... А кращою книгою України цьогоріч стала праця «З української старовини» чернівецького видавництва «Букрек».

P.S. VI Київська міжнародна виставка-ярмарок, де можна придбати книжки за цінами виробника, триватиме до завтра (Київ, Броварський проспект, 15, метро «Лівобережна»).

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати