"Епоха простою" на треку - позаду
Тренер юних велосипедистів бориспільського "Гарту" Микола Кутало не приховував захвату: його підопічні досхочу наїздилися не узбіччям небезпечної автостради, а "бетонкою" треку. Так-так, столичний велотрек "Авангард" (6 березня ц. р. "День" розповідав про його численні проблеми), нарешті, нинішнього травня ожив.
Свідками цієї увертюри до майбутнього відродження (і це виявилося мудрим кроком організаторів стартів) стали уславлені ветерани. Юрій Гаммерштет і Лідія Дементьєва-Солоха, Григорій Флід і Володимир Пискун, на костюмах яких - не лише турнірні, а й бойові нагороди, є живою історією вітчизняного велоспорту. На цьому треку минула їхня молодість, тут училися перемагати їхні учні. Молодше покоління гонщиків - Ігор Шеремета, Євген Присяженко (до речі, його батько - Анатолій Миколайович - очолював журі змагань), Олександр Потапов - охоче сіли в сідло й дали предметний урок юніорам та школярам).
Директор треку Віктор Федюшин уникає голосних обіцянок. Полотно треба ще цементувати, міняти допоміжну інфраструктуру. Та це в будь-якому разі вигідніше, ніж оплачувати примарні вояжі кандидатів до олімпійської збірної в Італію, Францію, Бельгію, де з них дертимуть три шкури за тренувальну оренду. На робочому столі міністра КМ України Валерія Пустовойтенка вже лежить пакет документів про потребу включити столичний трек у коло першорядних об'єктів у підготовці до Сіднея-2000.
Між іншим, ще взимку ніхто не вірив, що взагалі можні звільнити арену від залишків демонтажу колишнього дерев'яного покриття. Федюшин мовчки провів цей непростий комплекс робіт. А те, що за ним надійні друзі, колеги, показала відмінна організація "Кубка відродження". Борис Іцковський, Юрій Затворницький, Валерій Тартаковський влаштували турнір кількох вікових груп волейболістів, наочно довівши, що трек мусить стати універсальним центром здоров'я в заповідній зоні Києва. Слово - за інвесторами.