Equites
Ненав’язливий патріотизмВраховуючи те, що члени команди піднімалися на такі вершини, як Пік Комунізму (7495 метрів, Памір), Ельбрус (5642 метри, Кавказ), Бєлуху (4506 метрів, Алтай) та ряд інших, можна не сумніватися в тому, що й сходження на Кіліманджаро буде їм під силу (хоч обрали мандрівники для цього один із найскладніших маршрутів). Упевнений у цьому й капітан команди Equites Голтіс. На його думку, Кіліманджаро — «це, безсумнівно, найекзотичніша гора». І в цьому з ним важко не погодитися. «Гора, що виблискує» — ось що в перекладі iз суахілі означає назва Кіліманджаро (інший, що зустрівся мені в одному з енциклопедичних видань, варіант перекладу — «яка виблискує снігами»). Названо гору так через її білосніжну шапку (і це при тому, що знаходиться Кіліманджаро біля самого екватора). Це не лише найвище місце на всьому Чорному континенті, але й найвищий у світі згаслий вулкан. Точніше — три вулкани: Шира, Мавензі і Кібо (на одну з двох останніх — найбільш високих — вершин і мають намір піднятися українські мандрівники).
За словами Голтіса, важливу роль в усьому цьому заході зіграли патріотичні почуття — членам команди хочеться, щоб про Україну знали у світі більше й iз кращого боку. Що ж, мабуть, саме такі — ненав’язливі — форми вияву патріотизму (а зовсім не доволі набридлі всім промови з трибун) і можуть сприяти формуванню національної самосвідомості в пересічного громадянина України.
P.S. На момент публікації цього матеріалу члени команди Equites вже перебувають на Чорному континенті (разом iз ними туди вирушив i кореспондент «Дня»). Детальніше про сходження на Кіліманджаро ви зможете дізнатися після їхнього повернення з Африки.