Перейти до основного вмісту

Франчук повертається на круги своя

05 червня, 00:00

Сталася досить знаменна подія: у прем'єрське крісло Криму повернувся Анатолій Франчук. Це рішення парламенту Криму, Кабміну та Президента України, безсумнівно, матиме пряме чи опосередковане значення для долі рідної держави (зважаючи на невмолиме наближення парламентських і президентських виборів).

Кримські депутати віддали за Франчука 77 із 88 голосів, зокрема й кримськотатарських. (Правда, за столами зареєструвалося 73 депутати, але це дрібниці на тлі проголошеної резолюції Президента: "Не заперечую"). А. Франчук повертається в крісло прем'єра (точніше, разом із кріслом, яке він свого часу забрав із собою) після не дуже тривалої перерви. 8 грудня 1995 року Верховна Рада Криму висловила йому недовіру. Франчук, після обрання народним депутатом України, вельми неохоче залишив пост голови кримського кабінету.

Ті самі кримські парламентарії, волю котрих сьогодні підтримало українське керівництво, у грудні 1995 року документально закидали Франчуку підвищену увагу до нафтогазового комплексу, дисбаланс між особистим і громадським інтересами й - о, жах! - навіть натякали на корупцію. Щось відтоді, мабуть, змінилося. Принаймні точно відомо, що Анатолій Романович переїхав у новий розкішний приміський будинок, зведений на чуже ім'я.

Утім, історію про це слід розповісти окремо - настільки вона документально захоплююча. Відомо також, що після змушеного переходу в українські парламентарії Анатолій Романович усе дозвілля присвячував поверненню до втраченого кабінету. Для цього в парламенті Криму час від часу змінювали керівництво й намагалися скинути уряд. Відчайдушно воювали дві парламентські групи. У них не виходило, поки не домовилися. Тепер слід чекати розподілу місць в уряді, й це покаже, чи вдалося Франчукові збалансувати інтереси двох ворогуючих сторін, не забувши, ясна річ, про інтереси особисті.

Відомо, що адміністрація Президента якнайсуворіше вказала, кого в уряд не брати. А як не брати, коли обіцяно? Парламентські хитруни намагалися зв'язати в один пакет обрання Франчука і його досі не названих заступників. "Але різьбу для того й винайдено, щоб болт не з'їжджав": надійшла контрпропозиція внести в пакет і перестановки в президії. У результаті, Франчука обрали без доважок, і розпочався великий торг...

Лідер кримських комуністів депутат Леонід Грач заявив кореспондентові "Дня": "Ще раз доведено беззаперечну істину: інтереси кумівства, сватівства вищі від будь-яких державних інтересів - зокрема й для самого гаранта Конституції".

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати