Французи на переможній ноті попрощалися з чемпіонатом світу!
Ну, а Париж, що й казати, став після прекрасно організованого чемпіонату не просто столицею футбольного світу, а столицею світу взагалі. Чого вартий хоча б концерт трьох найзнаменитіших тенорів сучасності: Хосе Каррераса, Лучано Паваротті та Пласідо Домінго. А висока мода, а... Словом, чемпіонат вилився у свято для всіх.
Що б не говорили про те, що на Кубку світу розігруються великі гроші (а це дійсно так), але і такий чинник, як патріотизм не можна скидати з рахунків. Про французiв ми вже говорили, їх збірна, що часто жорстко критикується, стала як би об’єднуючим чинником для всієї нації. А хорвати? Що згуртувало їх, що грають в різних країнах, в могутній, боєздатний колектив. Звичайно ж, любов до батьківщини.
А як відбиваються футбольні успіхи на положенні справ у країні? Виявляється, зв’язок є і вельми разючий. Гаразд, у німців, що виграли чемпіонат-90, завжди з економікою було все гаразд. Але ось бразильцi — без видимих економічних причин у них сталося зростання рівня добробуту після їх перемоги на ЧС-94, а також стабілізація національної валюти крузейро. Так, значить існують ще на світі речі, крім голого прагматизму. А футбол — це не тільки гра, але й набагато більш широке явище — культурне, соціальне, психологічне...
Те, що Франція стала чемпіоном, обіцяє вельми цікаві зустрічі для українських футболістів. До речі, доля підносить нашiй збірнiй гарненькі «подаруночки». Після чемпіонату Європи нам дісталися в груповому турнірі ЧС-98 чемпіони континенту — німці. А тепер будемо битися в європейській групі з чемпіонами світу — французами.
Ми спитали думку старшого тренера збірної України Йожефа Сабо з приводу таких грізних суперників:
— А що в цьому поганого? Мені здається краще суперничати з Францією, чим з Люксембургом. Будемо тягнутися за кращими командами — будемо прогресувати. Але грати з французами цілком можна. До того ж ми зустрічаємося з ними тільки в березні, а до того часу багато що може змінитися.
— Чи не дивно, що голи у французiв забивали в основному гравці оборони і хавбеки.
— В сучасному футболі на поле вийдуть десять польових гравців. Незважаючи на їх амплуа, вони виконують різні функції, так що нічого дивного в цьому немає. Взагалі ж, фiналiсти продемонстрували на чемпіонаті гостроатакуючий прогресивний футбол.
Випуск газети №:
№131, (1998)Рубрика
Панорама «Дня»