Гадання на «ромашці» «Блоки» будують чи ліплять?
![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20010703/4114-1-1.jpg)
Утім, і серед оптимістів знайшлися свої скептики. Наприклад, Тарас Чорновіл вважає заяву Ющенка черговою «декларацією внутрішнього бажання очолити демократичний блок», передає УНІАН. Попри те, що екс-прем’єр має визначитися до 5 липня, Чорновіл упевнений, що і до цього терміну він «конкретно нічого не скаже».
Конкретно нічого не казати, схоже, стає частиною піару Ющенка. Адже, таким чином, виборець бачить те, що він хоче (а не те, що є!), а аналітики губляться в здогадах, постійно роблячи туманні заяви предметом обговорення у ЗМІ. Виходячи з такої стратегії, можна швидко об’єднати досить різнорідні партії, дійти з ними до виборів, після чого блок розпадеться сам собою, але місця в парламенті вже будуть зайняті. Усе питання в тому, аби не розпався блок до виборів. Утім, він ще до ладу і не створений.
На думку Миколи Томенка, новий блок на першому етапі визначиться з ідеологією, на другому — із «ключовими постатями», котрі її представляють, а на третьому — з партіями, що входять у блок. За логікою Томенка, Ющенко все робить правильно. Бажання очолити блок він уже виявив, далі, розібравшись з ідеологією, називає ключові постаті, а потім — і партії. Але така стратегія може зіткнутися із труднощами вже на першому етапі. Адже на ньому треба визначитися, чи буде блок антипрезидентський, чи буде він пропрезидентський. Ющенку найвигідніше заплутати цей вибір. На етапі становлення це можливо. Проте, вже визначаючись з особами, плутанина вилізе назовні. Без вирішення цього питання не вирішити кандидатуру номер два в списку. На цей номер претендують і Іван Плющ, і Віктор Пинзеник, і Геннадій Удовенко. Крім того, не зрозуміла доля Юрія Костенка (приєднання УНР чекають із дня на день) і Тараса Чорновола. Адже двоє, спускаючись на третю сходинку, негайно вступають у боротьбу з ними.
При цьому партії блоку ПРП—НРУ— КУН, побудувавши свою кампанію на світлому образі Ющенка, виявляться заручниками ситуації. Можливо, саме тому Томенко і пропонує підключати партії на останньому етапі (поки розберуться зі своєю справжньою роллю, буде вже запізно). Очікування світлого «пришестя» Ющенка в політику неминуче сковує власну ініціативу правих, і він, дійсно, для них стане «останньою надією».
Схоже, саме ці побоювання і примусили Тараса Чорновола закликати блок НРУ—ПРП—КУН розпочати передвиборний марафон самостійно, «не чекаючи Ющенка». На думку Чорновола, партії можуть «опинитися біля розбитих ночв», але, можливо, саме до цього правих веде чиясь мудра, досвідчена рука.