Перейти до основного вмісту

Гарантія кредитів — суворіші стандарти ядерної безпеки

15 грудня, 00:00

Президент України Леонід Кучма вважає закриття 3- го блоку Чорнобильської АЕС «сумною подією», зазначаючи при цьому, що із закриттям станції країна отримує «додаткові проблеми». За його словами, зупинка станції — серйозна подія для України, оскільки Чорнобильська АЕС виробляла 5% вiд усієї електроенергії в країні.

Міжнародні організації надають Україні допомогу з ліквідації негативних наслідків, що виникають унаслідок закриття Чорнобильської АЕС. Минулого тижня рада директорів ЄБРР ухвалила рішення про надання кредиту на добудування двох блоків на Рівненській АЕС та Хмельницькій АЕС у розмірі $215 млн. Свій внесок зробила і Європейська комісія, яка надала Україні грант у 23 млн. євро на закупівлю палива для теплових електростанцій, що має компенсувати дефіцит генеруючих потужностей після закриття ЧАЕС.

У середу Європейський Союз ухвалив рішення про надання кредиту в розмірі 585 млн. євро на добудування енергоблоків № 2 Хмельницької АЕС та № 4 Рівненської АЕС. За словами посла представництва Єврокомісії в Україні Андре Ванавербеке, розмір кредиту ЄС Україні становитиме 40% вiд вартості добудування енергоблоків на РАЕС та ХАЕС. Основними умовами Євросоюзу та ЄБРР для надання кредитів були остаточна зупинка 15 грудня Чорнобильської АЕС, прийняття рішення радою директорів МВФ про поновлення програми розширеного фінансування України, а також отримання гарантій від української сторони щодо дотримання і подальшого посилення стандартів ядерної безпеки.

Тим часом Верховна Рада рекомендувала Кабінету Міністрів перенести термін прийняття рішення про припинення експлуатації Чорнобильської АЕС на квітень 2001 року за умови отримання документальних гарантій виконання країнами «Великої сімки» і Комісією Європейських співтовариств взятих на себе зобов’язань. Про це говориться в прийнятій учора постанові про рекомендації учасників парламентських слухань iз проблем закриття Чорнобильської АЕС, які пройшли 5 грудня. Парламентарії звертають увагу уряду на те, що програма припинення експлуатації 3-го блоку Чорнобильської АЕС, комплексна програма зняття з експлуатації станції і програма соціального захисту працівників станції і жителів міста Славутич прийняті з великим запізненням.

Президент України Леонід Кучма піддав критиці рішення Верховної Ради про продовження експлуатації третього блока ЧАЕС, зазначивши, що в нього «до цього таке ж ставлення, як і до всіх подій, які останнім часом відбуваються у парламенті».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати