Гасити пожежі вже нема чим
А тому виникла нагальна потреба надати деякі рекомендації тим, із ким може трапитися лихо.
Головне - все життя треба бути готовим до пожежі. Коли ви, не дай Боже, працюєте на об`єктах нафтопереробної, хімічної, енергетичної промисловості, в лісах чи горах - терміново звільняйтесь (техніка для гасіння на таких об`єктах взагалі відсутня). По-друге, коли ви мешкаєте в багатоповерхівці, не поспішайте звільняти квартиру. Радимо просто купити нову пожежну машину (за п`ять останніх років Державна охорона не придбала жодної), автодрабину та автопідіймач (сьогодні в Україні зовсім відсутня і техніка для рятування людей у багатоповерхівках). По-третє, обов`язково заготуйте паливно-мастильні матеріали, запчастини для ремонту техніки (їх запаси для пожежників у державі повністю вичерпано). І, нарешті, заготуйте... самих пожежників (зараз екіпаж машини в середньому складає чотири чоловіка, замість нормативних семи). А також зазвичай приготуйте гроші (заборгованість по виплаті грошового утримання та пайкових особовому складу "намотує" вже третій десяток мільйонів гривень).
Втім, у Державній охороні продовжують невтомно рахувати гроші - на папері. Виявляється, що в поточному році загальна потреба у "полум`яних" коштах - 484,7 млн. грн. Із них для виконання заходів, визначених Державною програмою, потрібно 183,3 млн. грн. (без капітального будівництва - про це вже навіть не мріють). Міністерство фінансів трохи "підрихтувало" цифри - максимальна межа витрат визначена сумою 75 млн. грн. Так що не вистачить навіть на зарплату...
Свідоме населення зреагувало на ситуацію: за минулий рік кількість пожеж, у порівнянні з 1996-м зменшилася на 9,3 відсотка. Заспокоює? Авжеж! У минулому році в державі сталася 42481 пожежа, загинуло 2346 чоловік, із них - 117 дітей, отримали травми 1433 громадянина.
Бійцями врятовано 3985 чоловік, на пожежі вони виїжджали кожні 12 хвилин - 41711 разів...
Випуск газети №:
№12, (1998)Рубрика
Панорама «Дня»