Перейти до основного вмісту

Газети, пошта, телеграф..,

22 листопада, 00:00

За неофіційними даними, банк «Денді», ще в серпні переведений Нацбанком у режим санації, готується оголосити про своє банкрутство. Розрахуватися з вкладниками планується коштами, вирученими від продажу частини майна концерну «Денді». Можливо, ця подія поставить крапку в тривалому протистоянні одного з найбільших українських приватних підприємств і влади.

Нагадаємо, що з боку останньої це протистояння виявлялося в надзвичайно численних перевірках 14-ти підприємств, що входять до концерну. Перевірки здійснювалися як правоохоронними органами, так і податковою адміністрацією, пожежниками, санстанцією та іншими дрібними «кровопивцями».

За результатами перевірок проти низки посадових осіб концерну порушено 5 карних справ. Справи порушено за фактами незаконних операцій з нерухомістю, несплати податків на суму 1 млн. 27 тис. гривень, використання не за призначенням кредитів на суму понад $700 тис., розкрадання коштів. Президент концерну «Денді» Михайло Бродський, незважаючи на депутатську недоторканість, (через небажання бути затриманим? - Авт.) перебуває за кордоном. Стороннього спостерігача може здивувати така завзятість влади, яка чомусь роками не помічала «нерентабельність» і мотивовану цим несплату податків концерном «Денді».

Ще більш дивним виглядав той факт, що в ході протистояння на осі «Денді» - МВС останнє пішло на безпрецедентний у практиці вітчизняних органів крок - порушення горезвісної «таємниці слідства». 4 вересня нинішнього року вищим керівництвом МВС на брифінгу було розголошено докладний зміст обвинувачень, висунутих проти М. Бродського і низки його підлеглих.

Концерн «Денді», у свою чергу, постарався привернути до скандалу як можна ширшу увагу, у тому числі і закордонних засобів масової інформації. «Киевские Ведомости», 75% акцій яких належали тоді концерну, опублікували серію статей викривального змісту про міністра внутрішніх справ Юрія Кравченка. Останній подав на газету в суд. Закордонною пресою і радіостанціями протистояння розглядалося в ракурсі тиску держави на незалежне велике і середнє підприємництво в Україні.

За твердженням М. Бродського тримісячної давності, «цю розправу організував секретар Ради національної безпеки і оборони Володимир Горбулін». Мета розправи - дати президентським структурам можливість контролювати одну з найбільших українських газет. За заявою М. Бродського, керівництву концерну було пред'явлено ультиматум про звільнення шеф-редактора «Киевских Ведомостей» Віктора Чайки. Ультиматум виконано не був, тиск посилився.

Напередодні передвиборної кампанії питання про контроль над засобами масової інформації для претендентів на вищі державні пости стає ключовим. Конфлікт навколо концерну «Денді» і «Киевских Ведомостей» демонструє, як державний апарат може бути використаний для встановлення цього контролю. Можна вважати, що механізм цього процесу - тиск на фірму-засновника шляхом нескінченних перевірок і порушення карних справ - відпрацьований. Можливо, ближче до виборів ми ще не раз станемо свідками подібних «операцій».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати