Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Грач шукає слов’янську єдність у Мінську

03 жовтня, 00:00

Безсумнівно, це стало успіхом в абсолютно провальній політиці Білорусі щодо другої за розміром, значущістю й торговельним оборотом сусідки. Лише потрясіння, викликані російською фінансовою кризою, змусили Мінськ відірвати свій погляд від Сходу. «Прив’язка тільки до Росії, можливо, була помилковою. Ми прогледіли таку важливу країну, як Україна», — відзначив недавно міністр економіки Білорусі Володимир Шимов.

Справді, протягом останнього року товарообіг між сусідами різко впав, при цьому Україна «дала» Білорусі найвище негативне сальдо. На думку прем’єр-міністра Білорусі Сергія Лінга, розвиток регіональних зв’язків Білорусі й України, на зразок взаємодії білоруських і російських регіонів, дозволить збільшити товарообіг між двома країнами. Крим не був винятком у загальній картині: за сім місяців білоруський експорт у регіон зменшився ще на 11 відсотків.

Урочисто приймаючи у своїй резиденції делегацію автономії на чолі з головою Верховної Ради Криму Леонідом Грачем, Лукашенко відзначив, що співробітництво Білорусі та Криму вельми перспективне. На його думку, успіх торгівлі забезпечено вже існуванням прямої транспортної артерії — по Дніпру.

«Нині головне — вийти на конкретні економічні угоди, позаяк принципової згоди на повномасштабне співробітництво досягли президенти Білорусі й України наприкінці серпня в Криму», — сказав Лукашенко.

Білоруський президент цього тижня знову висловив упевненість у тому, що Україна приєднається до союзу двох. Досі він не вельми приваблював сусідів хоча б тому, що Москва демонстративно не прислухалася до голосу свого політичного сателіта, котрий намагався обстоювати свої права в митній політиці. Проте Примаков — один з авторів союзу — у новій ваговій категорії, схоже, вирішив зробити зі свого дітища привабливу приманку на просторах СНД. І перешкодити цьому може тільки порожня кишеня.

Мінськ

№189 03.10.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати