Перейти до основного вмісту

I корабель пливе...

Пiслязавтра вiдкривається XI Міжнародний фестиваль анімаційних фільмів «Крок»
17 серпня, 00:00

Нагадаю, що міжнародний кінофестиваль «Крок» — єдиний у СНД фестиваль анімаційного кіно, справедливо визнаний за світовими рейтингами одним із найкращих на планеті. Він є унікальною акцією творчої співдружності двох кінематографій — української та російської. Звідси й рідкісне фестивальне двовладдя: «Крок» має двох президентів — легендарного Давида Черкаського (Україна) і не менш легендарного Едуарда Назарова (Росія). Хоч генеральний директор тільки один — киянка Ірина Каплична, на чию долю випадають найбільш виснажливі турботи з добування коштів, щоб аніматори всіх країн (у цьому році очікуються гості та учасники з 30 країн світу) могли зібратися разом і вирушити в кінематографічну подорож Дніпром або річками Росії (з 1998 р. фестиваль став проводитися щорічно навперемінно то в одній, то в іншій країні, тоді як до цього — раз на два роки і тільки в Україні). Підготовка до нинішнього «Кроку» не обійшлася без проблем (в цьому також своєрідна стабільність фестивалю, щоправда, зі знаком мінус). Хоч форум існує вже п’ятнадцять років, фінансування з боку одного із фундаторів фестивалю — Міністерства культури і мистецтв України — щоразу катастрофічно затримується, іноді встигаючи лише до закриття. Представник міністерства на прес-конференції пояснив це особливостями роботи Держказначейства. Щоправда, якщо про ці самі особливості всім відомо, то чому не можна було все передбачити заздалегідь, а не ставити фестиваль на межі зриву?

Найоптимістичнішим на прес-конференції виявився режисер Давид Черкаський, який не без гумору зазначив: «Мені приємно, що нічого не міняється. Вже п’ятнадцять років Іра дістає гроші, які обіцяють, але вчасно ніколи не дають. Проте корабель все- таки пливе, і на ньому збирається геніальна публіка...»

Усе вірно: публіка дійсно унікальна. Хоч цього разу відомий режисер все-таки певною мірою зробив комплімент авансом, оскільки нинішній «Крок» присвячений творчості молодих аніматорів. Комісія відібрала з 600 фільмів 162, які й буде представлено на конкурсі. В інформаційній програмі — 25 стрічок. А ще — 69 картин у ретроспективах, «круглі столи», майстер-клас найвідомішого режисера анімаційного кіно Юрія Норштейна. В журі — російський критик Лариса Малюкова, український художник Олег Пінчук, режисер і художник Ліз Флауердей (Велика Британія), відомий німецький режисер Вук Євремович і знаменитий композитор (шість фільмів, над якими він працював, стали володарями «Оскара») Норман Роже (Канада).

Найбільшу кількість фільмів представили Франція (35), Росія (15), США (13), Велика Британія (13), Німеччина (11). В конкурсній програмі чотири українські картини: «Хто» Олександра Жукова, «Казки вулиці Крохмальної» Михайла Криченя, «1/2» Тетяни Лисенко і «Сніг» Сергія Мельниченка.

Фестиваль відкривається завтра в Нижньому Новгороді. А потім гості та учасники на теплоході «Георгій Жуков» вирушать Волгою до Москви через Городець, Плесо, Кострому, Рибінськ, Ярославль, Городиці, Мишкін, Углич, Твер.

Кияни побачать фільми-призери XI-го «Кроку», мабуть, уже взимку, коли в Будинку кінематографістів проходитиме традиційна програма фестивалю «Зупинка на вимогу». Ну, а до того про всі основні фестивальні події ми постараємося розповісти вам на шпальтах «Дня».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати