Перейти до основного вмісту

Iнтеграційне поповнення

07 лютого, 00:00

Українське керівництво учора прийняло рішення рухатися в напрямку свого європейського вибору не деклараціями, а конкретними діями. За словами керівника управління зовнішньої політики Адміністрації Президента Анатолія Орла, для цього учора було проведено перше засідання Державної ради з питань європейської та євроатлантичної інтеграції. Указ, який передбачав створення цього органу, Леонід Кучма підписав ще 30 серпня минулого року. Рівно тиждень тому було підписано новий документ про саме створення Державної ради, яка має координувати заходи для вступу України до ЄС та НАТО.

Чому сталася така перерва між підписаннями двох указів? Пан Орел роз’яснив, що Президент підписав другий указ тоді, «коли були усунуті недоліки із попереднього положення». Експерти не виключають, що завадила втіленню цього рішення й «кольчужна» проблематика, оскільки перші звинувачення з боку США щодо порушення Києвом санкцій Ради Безпеки ООН пролунали якраз у вересні минулого року. Попри все, українське керівництво акцентує особливу увагу на прагненні рухатися в напрямку досягнення своїх стратегічних зовнішньополітичних цілей. «Як глава держави — я несу повну і персональну відповідальність за визначення та реалізацію курсу України на європейську та євроатлантичну інтеграцію», — наголосив Леонід Кучма на відкритті засідання Держради. Він також зауважив, що залишається переконаним «у безальтернативності європейського вибору» України. Згідно з дорученням Президента, засідання Держради відбуватимуться щоквартально, члени новоутворення муситимуть звітувати про виконану роботу. Як повідомив пан Орел, учора Держрада схвалила План дій Україна — НАТО і Цільовий план на 2003. Нагадаємо, що ці документи представниками з Києва та Брюсселя підписані ще в листопаді минулого року.

Також згідно з рішенням Держради, в Україні стало на одного чиновника більше, у назві посади якого фігурує слово «інтеграція». Перший віце-прем’єр України Микола Азаров обраний уповноваженим країни з питань європейської та євроатлантичної інтеграції. Ще два роки тому в Україні активно мусувалися чутки про створення міністерства європейської інтеграції. Ця ідея згодом канула в Лету, однак з того часу, як гриби після дощу, почали з’являтися нові «інтеграційні» посади і відомства. Для прикладу — міністр економіки та з питань європейської інтеграції, держсекретар МЗС України з європейської інтеграції, Національний центр з питань євроатлантичної інтеграції, Державна рада з питань європейської та євроатлантичної інтеграції. Тепер перелік поповнився ще й уповноваженим з інтеграційних питань...

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати