Кальман, який не пише оперет
Кілька днів у Києві перебував легендарний угорський каратист стилю кіокушинкай, володар 5-го дану Фурко Кальман. Він приїздив до Києва на запрошення свого давнього друга - керівника української організації кіокушин-карате, володаря 4-го дану Станіслава Близнюка.
В столичному спортивному клубі "Комблис" угорський шихан (так звертаються до нього учні й соратники) дав кілька показових виступів. 50-річний атлет перебуває в чудовій спортивній формі, належить до каратистів першої величини у Європі. До того ж, він ще й служить в угорських Збройних силах. Зовні Кальман нагадує здорованя, якого треба, здається, остерігатися. Але при спілкуванні розумієш, що він дуже добра людина і цікавий співрозмовник.
Мешкає Фурко у невеличкому містечку Сольнок. Вже виховав багатьох учнів, які тепер відомі за межами Угорщини. Колись він займався легкою атлетикою, але зрозумів, що його життя - карате. Багато разів він бував на батьківщині цього виду боротьби - в Японії. Зустрічі з засновником цього стилю легендарним Масутоцо Аемоко зробили з Кальмана справжнього фаната і пропагандиста карате. Він людина, яка знає і вміє добиватися чогось у житті.
Хоча і він ішов до визнання через труднощі. Як і в колишньому Радянському Союзі ("до перебудови"), в Угорщині карате також зазнавало утисків і переслідувань зі сторони офіційної влади. Але здоровий глузд переміг. І тепер угорські та українські майстри можуть зустрічатися на чемпіонатах світу, Європи. Поки що перед ведуть угорці. Але Станіслав Близнюк перейняв досвід Фурко Кальмана і робить все можливе, щоб і українські атлети в майбутньому домінували на міжнародній арені.
Випуск газети №:
№36, (1997)Рубрика
Панорама «Дня»