Перейти до основного вмісту

Катастрофа Ту-154: проведено слiдчий експеримент

02 листопада, 00:00

Українська зенітна ракета могла влучити у ТУ-154 через «фактор відбиття від поверхні води».

Як заявив секретар Ради національної безпеки і оборони України Євген Марчук, такий попередній висновок зроблено внаслідок проведеного на полігоні Опук (мис Чауда, Крим) експерименту, в ході якого було відтворено події 4 жовтня. Зі слів секретаря РНБОУ, на екрані РЛС (радіолокаційної системи) спостерігалися перешкоди, які можна класифікувати як пасивні та зумовлені впливом відбиття від поверхні води. Не виключено, що саме цей фактор міг стати однією з причин зриву супроводу мішені.

Євген Марчук повідомив, як передає кореспондент агентства Інтерфакс-Україна, що у рамках проведеного Міністерством оборони України аналізу причин і обставин в умовах, максимально наближених до реальних, було здійснено перевірку можливих причин промаху при стрільбі комплексу С-200 по мішені. «У кінцевому результаті ставилося завдання не тільки розібратися з діями бойового розрахунку, особливостями функціонування техніки, але й виробити обгрунтовані рекомендації щодо запобігання аналогічній ситуації в майбутньому», —зазначив секретар РНБО. З його слів, до експерименту залучалися штатний зенітно-ракетний комплекс С-200, учбова електронна діюча ракета, імітувалися всі етапи підготовки запуску ракети та супроводу мішені, роль якої виконував МiГ-29 з параметрами польоту мішені 4 жовтня.

Євген Марчук відзначив, що бойова робота ЗРК велася у «штатному режимі» без зауважень. «У результаті дворазової перевірки відхилень у діях бойового розрахунку і техніки не виявлено — у мішень умовно влучено двічі», — повідомив він. Разом з тим, — підкреслив Є.Марчук, — це тільки попередні результати, які підлягають вивченню і моделюванню. Думка російських експертів співпадає з «нашими висновками», — додав секретар РНБО.

Секретар Ради безпеки Росії, голова державної комісії з розслідування причин і обставин катастрофи Ту-154 Володимир Рушайло також вважає, що те, що сталося, є трагічним збігом обставин, зумовленим технічними причинами. Він також зазначив, що у ході роботи держкомісії найбільш ретельно досліджувалося питання про можливе перехоплення головкою самонаведення ракети літака при зриві супроводу мішені. «Остаточні висновки будуть зроблені українською стороною», — сказав Володимир Рушайло, додавши, що усі матеріали, необхідні для роботи міжвідомчої комісії України, російська сторона передала.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати