Перейти до основного вмісту

Хлібу рекомендовано не дорожчати

10 вересня, 00:00

«Сьогодні можна чітко сказати: загалом ситуацію вдалося врегулювати», — заявив учора, звітуючи Верховній Раді про зусилля уряду щодо стабілізації вітчизняного продовольчого ринку, віце-прем’єр-міністр України Іван Кириленко. Ринок, за словами віце-прем’єра, насичений, ажіотажу немає, ціни на крупи, цукор та ін. повернулися на рівень, зафіксований 30 травня нинішнього року. Нарікаючи на «слабкі ринкові механізми» й «спотворену біржову торгівлю» в країні, І. Кириленко зазначив, що можливості влади в ситуації, що склалася в середині літа, були вельми обмежені. «Нас закликали відпустити ціни, — сказав віце- прем’єр, — однак ми не Європа, яка дозволяє собі не звертати уваги на «ціну питання». В країні, велика частина громадян якої — на межі бідності, такі заходи, на думку Івана Кириленка, здатні викликати серйозні ускладнення. «Так, були деякі перекоси, — визнав віце-прем’єр, — декому хотілося погратися iз владою, нехтуючи при цьому інтересами держави та її громадян». Однак влада, підбив підсумки доповідач, «витримала червневе випробування» — публічно проаналізувала ситуацію, зробила висновки й вжила заходів. Що ж до персональної відповідальності за «зернову кризу», то її покладено на віце-прем’єра, міністра й глав обласних адміністрацій, у відповідь на запитання депутатів повідомив І. Кириленко.

У своїй доповіді віце-прем’єр також наголосив, що Кабінет Міністрів вважає за необхідне наступного року відновити державну закупівлю стратегічних видів продовольства — зерна, м’яса, окремих видів молочної продукції, круп, цукру, соняшникової олії тощо. Іван Кириленко вважає, що такий механізм (за словами віце-прем’єра, він буде прозорим) дозволить забезпечити стабільність продовольчого ринку й прибутковість роботи його суб’єктів. «Держава вийде на ринок як ефективний покупець і ефективний продавець», — запевнив парламентаріїв віце-прем’єр. У разі поновлення практики держзамовлень на стратегічні види продукції (від якої Україна, як відомо, відмовилася років десять тому) уряд України 2004 року розраховує закупити 1,5 млн. тонн зерна, 50 тис. тонн крупiв і 100 тис. тонн цукру. Кабмін у особі І. Кириленка також звернувся до парламенту з проханням продовжити до 1 червня 2004 року пільговий режим ввезення продовольчого зерна. Віце-прем’єр інформував депутатів і про те, що уряд виніс на розгляд Верховної Ради законопроект, що передбачає скасування сплати ПДВ при імпорті в Україну продовольчого зерна до 1 серпня 2004 року. Без додаткових заходів утримати ціни на хліб буде дуже складно, попередив Іван Кириленко.

Судячи з настроїв у кулуарах, значній частині депутатського корпусу аргументи уряду здаються досить переконливими. Можливо, річ іще й у необхідності гармонізувати цінову політику як із соціальною ситуацією в країні, так і з передвиборною?

Згідно із ухваленим учора народними обранцями порядком денним на цей тиждень, сьогодні парламент зокрема розгляне законопроект про загальнодержавну програму адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу, а завтра — низку проектів постанов, серед них i про проведення парламентських слухань про джерела наповнення бюджету та Єдиний економічний простір.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати