Перейти до основного вмісту

Хмельницький чекає на другу хвилю біженців

22 вересня, 00:00

21 вересня афганці, що мають крамниці на ринку у Хмельницькому, розповіли кореспондентові «Дня», що з тривогами і надіями виглядають своїх родичів і близьких — «вже у дорозі, аби бути від біди подалі». За їхніми прогнозами, приїде до сотні біженців. Мають, говорили, проблеми на кордонах, та сподіваються на щасливу зустріч.

«Це вже друга хвиля біженців з Афганістану, а «приб’ється» до нашого не вельми заможного, та спокійного берега», — передбачає Дмитро Корнацький, начальник відділу паспортної, реєстраційної та міграційної роботи управління МВСУ у Хмельницькій області. Про першу хвилю: «Серед 49 афганців, які перебувають на нашій території, є, сказати б, старожили. По шість-сім років тут. Більшість знайшла притулок у Хмельницькому. Деякі — у райцентрах. В Ярмолинцях, Віньківцях, Деражні, Городку — по одному, у Дунаївцях — два...».

За словами Дмитра Корнацького, троє подали документи для вступу у громадянство України. Отже, порядок на їхній рідній землі встановиться ще не скоро. Ще дехто одержав статус біженця, решта перебуває тут тимчасово. Хоча, як розповідають, уже давно впевнилися, що немає нічого більш постійного, ніж тимчасові труднощі. «Був серед них полковник афганської армії, та у травні одержав візу для виїзду до Голландії,» — продовжив Дмитро Корнацький. Цей полковник, як і інші його земляки у Хмельницькому, крамарював. Під його командуванням були троє місцевих — займалися реалізацією ширвжитку. З від’їздом командира перейшли під патронат інших крамарів-афганців.

Дмитро Корнацький спокійно чекає на другу хвилю: порядок перебування афганці не порушують, законослухняні — справно сплачують податки і збори від своєї підприємницької діяльності.

ДО РЕЧІ

Учора заступник директора державного департаменту в справах національності та міграції Віктор Побєдоносцев сказав кореспондентові «Дня» Оксані ОМЕЛЬЧЕНКО, що приводу для занепокоєння немає. «На сьогодні департамент не має у своєму розпорядженні даних, які б свідчили про те, що після подій у США кількість біженців в Україні істотно зросла, — стверджує Побєдоносцев. — Крім цього, інформації про те, що існує така можливість, також немає. Географія України не сприяє тому, щоб сюди прибула велика кількість біженців з Афганістану, оскільки для цього їм треба пройти ще через кілька кордонів. Але все-таки останнім часом ми розширили наявний пункт прийому біженців, розташований в Одесі. І у випадку хвилі біженців ми готові надати їм допомогу відповідно до українського законодавства».

В управлінні МВС України з паспортної, реєстраційної та міграційної роботи також вважають, що події в США не збільшать кількості біженців в Україну, оскільки передумов для цього нині не спостерігається.

На запитання, чи були в Україні антиамериканські масові акції чи акції проти арабських терористів, в Управлінні відповіли, що в жодному регіоні країни їх помічено не було — у нашій країні проживає досить мало представників Сходу. В Управлінні також сказали, що з цієї ж причини ймовірність у майбутньому такого роду заходів дуже невелика.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати