«Хрещення навернуло наш народ від неправди до правди»
![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20110729/4132-2-1.jpg)
Учора центральними вулицями Києва пройшла хресна хода, організована УПЦ КП із нагоди Дня хрещення Київської України-Руси. У ній взяло участь близько 10 тисяч віруючих. Хода розпочалася від Володимирського собору і прямувала до пам’ятника Святому Володимирові. Її цьогорічною особливістю (подія організовується третій рік поспіль) стала зупинка на Софіївській площі, адже незабаром відзначатимемо 1000-ліття закладення собору Святої Софії у Києві.
Після завершення молебну на Володимирській гірці глава Української православної церкви Київського патріархату звернувся до віруючих з урочистою промовою, у якій акцентував увагу на надзвичайній важливості для Руси-України прийняття християнства: «Хрещення навернуло наш народ від неправди до правди». Далі патріарх Філарет наголосив на необхідності об’єднання православних церков в Україні та створення єдиної помісної православної церкви, про що напередодні розгорнуто розказав в інтерв’ю нашій газеті: «2009 року було проведено кілька зустрічей представників УПЦ КП і УПЦ МП на предмет підготовки діалогу між двома Церквами. Та невдовзі під тиском патріарха Кирила вони припинилися. РПЦ виступає за подолання розділення православ’я в Україні. Однак вона хоче, щоб ми, об’єднавшись, підпорядкувалися Москві. Незважаючи на те, що ці переговори припинилися, в Українській православній церкві Московського патріархату триває тяжіння до незалежності від Москви. Про це, зокрема, йшлося на їхньому Помісному соборі, що відбувався на початку липня. Очевидно, навколо цього питання зчинився галас. А раз зчинився галас, значить, є сили, що виступають за самостійність і які, сподіваємося, перемагатимуть. Тоді в них іншого шляху, як об’єднання з Київським патріархатом, не буде».
«Ми не вороги Росії, російській церкві, — продовжив свою промову глава УПЦ КП біля пам’ятника Рівноапостольному князю Володимирові. — Ми брати, і щирі брати. Але ми хочемо мати це братерство як рівні, а не бути підпорядкованими».