ХРОНІКА ПОДІЙ
Президент України Леонід Кучма призначив своїм указом Володимира Семиноженка віце-прем'єром країни, звільнивши від цих обов'язків Валерія Смолія. В.Смолія призначено радником Президента України. В.Семиноженко, 1950 року народження, доктор фізико-математичних наук, академік Національної АН України, народний депутат, голова Комітету Верховної Ради з питань науки та освіти. В.Смолій відповідав в уряді за гуманітарну сферу діяльності Кабміну, — повідомляє Інтерфакс-Україна. Тим часом перший віце-прем'єр-міністр Анатолій Кінах, коментуючи на прохання журналістів чутки про можливе призначення його на пост прем'єр-міністра, заявив у вівторок, що сьогодні не час думати про кадрові перестановки в уряді України, повідомляє Інтерфакс-Україна. «Я не думаю на цю тему», — стверджує Кінах.
У вереснi Україна передасть Росiї 10 стратегiчних бомбардувальникiв
У вересні цього року Україна передасть Росії в рахунок погашення боргу стратегічні бомбардувальники — вісім Ту-160 і два Ту-95МС, — повідомив головком ВПС РФ генерал-полковник Анатолій Корнуков. За його словами, на сьогодні питання про передання бомбардувальників вирішено «практично на всіх рівнях», і залишилося лише доопрацювати угоду, чим займається незалежна російсько-українська група експертів. «Я гадаю, що згоди буде досягнуто, й у вересні ми злетимо з аеродрому Прилуки й приземлимося в Енгельсі Саратовської області», — зазначив А.Корнуков. Головком повідомив, що «нині в складі ВПС РФ перебувають шість Ту-160, ще один має надійти з заводу до кінця року», і після отримання восьми українських бомбардувальників «буде створено добрий боєздатний полк», повідомляє Інтерфакс.
Селяни Хмельниччини вимагають змін на Банковій
19 серпня на головний майдан Хмельницького вийшли селяни колгоспу «Поділля», підтримувані обласним осередком Конгресу українських націоналістів. Вимоги — ті ж самі, з якими їхній представник Євген Ступак уже не вперше на цьому майдані. Передусім, вимагають, аби «Поділлю» села Мала Колибань повернули «розкрадене начальством добро — сотні тисяч гривень, нерухомість». Вони впевнені, що влада вже не здатна керувати і покласти край пограбуванню свого народу. Після нервової розмови з головою Хмельницької райдержадміністрації Володимиром Цимбалюком зажадали його відставки. «Поки не буде змін на Банковій, нічого не доб'ємося», — сказав кореспондентові «Дня» Михайлові ВАСИЛЕВСЬКОМУ заступник голови облосередку КУНу відомий у краї лікар Микола Янчук. А односелець працівників «Поділля», депутат сільської ради підполковник запасу Є.Ступак публічно заявив, що селяни вертаються додому, а він залишається тут, на майдані аж «до 31 жовтня, коли президентом України оберуть Марчука Євгена Кириловича». Депутати облради, які цього дня прибули на сесію, поспівчували Є.Ступаку, що «йому ще тут більше двох місяців стояти». Та активіст у відчай не впадає: «Залишилося менше, ніж я тут раніше був». Раніше він виходив п'ять разів і відстояв 182 дні.
Рятувальники чекають виклику в Туреччину
Харківська оперативно-рятувальна служба в повній готовності чекає команди з Міністерства з надзвичайних ситуацій на виліт у Туреччину, яка постраждала від землетрусу. Однак команди немає, Україна поки що погоджує з турецькою стороною свою допомогу. Командир цієї найстарішої на всій території колишнього Радянського Союзу служби Юрій Кулешов із гіркотою сказав: «Ще дві-три доби переговорів і «втрясань» — і наша допомога не знадобиться, рятувати буде нікого. А наші російські колеги там уже працюють, витягли з-під уламків 17 чоловік. У них завжди напоготові літак, а ми сподіваємося, що нас покличуть. У таких ситуаціях Україні треба діяти рішуче, бо станеться те, що з миротворчістю в Югославії: допомогти готові, але кому це треба?», повідомляє кореспондент «Дня» Михайло БІДЕНКО .
Індонезії погрожують кібервійною
Лідер руху за незалежність Східного Тимору Хосе Рамос Хорта погрожує розв'язати проти Індонезії комп'ютерну війну, якщо остання перешкоджатиме вільному голосуванню на референдумі про незалежність, який під егідою ООН відбудеться 30 серпня на території цієї провінції — колишньої португальської колонії. Лауреат Нобелівської премії миру 1996 року в інтерв'ю тайваньській та австралійській газетам заявив, що понад сто комп'ютерних «чарівників», переважно підлітків iз європейських країн та США й Канади, вже працюють над створенням хаосу в комп'ютерних мережах індонезійського уряду, армії, банківських і фінансових закладiв. Окрім цього, вони проектують десятки спеціальних вірусів, які мають уразити електронно-комунікаційні системи країни, в тому числі авіаційні.
Хорта застеріг, що рух за незалежність може вдатися і до «бюджетної війни», а саме — організувати бойкот туризму до курортного острова Балі і завдати тим самим багатомільйонних збитків країні.
Літак Кеннеді-молодшого бачили перед аварією
За годину перед аварією літак Джона Ф. Кеннеді-молодшого пролетів на дуже близькій відстані від лайнера американських авіаліній, повідомляється в репортажі за середу «Провіденс Джорнел». Однак будь-якої інформації про небезпеку для літака радар лайнера не отримав. Отож, досі єдиною причиною катастрофи, що сталася 16 липня, лишається версія, нібито Джон збився зі шляху через нічну імлу.
Рекет процвітає і в Італії
Майже 80 відсотків крамниць сицилійських міст Палермо й Катанія та, щонайменше, половина торгівельних закладів Неаполя платять кримінальним організаціям «піццо» — своєрідну плату за протекцію. Національна спілка роздрібних торговців стверджує, що здирницькі позики й піццо коштують італійським крамарям $12 млрд. на рік. За словами керівника цієї спілки Марко Вентурі, від цих двох форм здирництва потерпає майже 250 тисяч дрібних італійських підприємств і магазинів. А десятки тисяч торговців змушені були відмовитися від бізнесу через надто високу плату за «протекцію».
Випуск газети №:
№153, (1999)Рубрика
Панорама «Дня»