Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Хто за новенького?

Кандидат у генпрокурори спілкується з парламентаріями
03 листопада, 00:00
ОЛЕКСАНДР МЕДВЕДЬКО / ФОТО ЛЕОНІДА БАККА / «День»

Сьогодні, як очікується, парламент може обрати нового генерального прокурора України. А вчора кандидат на цю посаду Олександр Медведько зустрічався з фракціями Верховної Ради, щоб депутати змогли ближче познайомитися з не дуже помітним до цього заступником генерального прокурора, та зробили, як мовиться, усвідомлений вибір. Спілкуванням із парламентаріями кандидат на посаду генпрокурора залишився задоволений. А про враження депутатів від цих зустрічей, будемо сподіватися, стане відоме сьогодні. Учора, за словами Медведька, вони лише ставили найрізноманітніші запитання й говорили: «подумаємо й ухвалимо рішення». Депутатів, за словами кандидата, цікавило все, починаючи від реформування прокуратури й загалом правоохоронних органів і до розслідування конкретних кримінальних справ. О. Медведько, відповідаючи на ці запитання, за його власним визначенням, «говорив правду».

Зокрема, кандидат під час зустрічі з позафракційними депутатами пообіцяв у разі позитивного голосування за його призначення внести зміни в роботу всієї структури Генеральної прокуратури. За його словами, наразі існує «дублювання роботи» окремих структурних підрозділів відомства. У зв'язку з цим О. Медведько виступив за скасування функцій досудового слідства Генпрокуратури. На його думку, має бути створена служба розслідування, і «не має значення, як вона називатиметься, державна чи ще якась». О. Медведько відзначив, що в парламенті зареєстровано відповідний законопроект і підкреслив, що цей законопроект необхідно прийняти. Він вважає, що така служба повинна бути створена на базі відповідного структурного підрозділу в Генеральній прокуратурі. У цій службі розслідування, на думку кандидата, повинен бути створений структурний підрозділ із виявлення фактів корупції та в боротьбі з корупцією, а також підрозділ оперативно-розшукової діяльності.

Разом із тим О. Медведько відзначив, що в разі його призначення генпрокурором він не збирається проводити кардинальних кадрових змін. «Певні кадрові зміни будуть, але це буде зважено», — сказав О. Медведько, відзначивши, що з приходом нового генпрокурора обласні прокурори не повинні змінюватися повністю.

Говорячи про кримінальні справи, відкриті за фактами корупційних дій чиновників, О. Медведько підкреслив, що рішення по них будуть прийняті в рамках законодавства. «Вони живі та розслідуються», — сказав кандидат і додав, що в Генеральній прокуратурі створено оперативну групу, яка займається розслідуванням цих справ. Він також підкреслив, що організатори фальсифікацій виборів президента України в 2004 році повинні бути покаранi.

«Живою» також О. Медведько назвав кримінальну справу проти лідера партії «Громада» Павла Лазаренка. Доля екс-прем'єра Лазаренка в разі його повернення в Україну вирішуватиметься в рамках кримінальної справи, яку розслідує українська Генеральна прокуратура, заявив кандидат на посаду генпрокурора.

Відповідаючи після чергової зустрічі з депутатами на запитання журналістів, якими будуть його дії в разі поновлення судом на посаді екс-генпрокурора Святослава Піскуна, О. Медведько сказав: «Якщо відновлять, тоді подивимося, що робитимемо».

До зарахування ж себе до касти «донецьких» (Медведько понад 20 років працював у органах прокуратури Донецької області), кандидат у прокурори ставиться нормально, оскільки Донеччина дала йому путівку в життя. «Я там працював дуже довго, й упевнений, що неправильно ділити на донецьких і недонецьких, — ми всі єдина Україна», — сказав він.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати