«Кінець абсолютної влади»
Небайдужий до поширення демократії в світі президент Сполучених Штатів Америки Джордж Буш привітав українців із першою річницею помаранчевої революції. «Українська влада отримала історичну можливість і має історичну відповідальність у виконанні обіцянок помаранчевої революції і продовженні перетворення України на демократичну державу, — йдеться в офіційній заяві Білого дому, підписаній Джорджем Бушем, — Сполучені Штати будуть продовжувати підтримувати спроби Віктора Ющенка у просуванні демократичної, благополучної і захищеної України. Америка пишається тим, що може назвати себе її другом».
Із нагоди першої річниці Майдану відгукнулася низка закордонних ЗМІ. Майже всі вони відзначили розчарування в настроях українців підсумками постреволюційного року. На думку британської газети «Індепендент», «у центрі церемонії святкування були не якісь урочистості, а швидше спогади й намагання зрозуміти, що сталося за цей рік. Такий приглушений тон пролунав і у виступах двох ключових фігур минулорічних демонстрацій — самого Президента Ющенка та екс-прем'єра Тимошенко». Головна причина — багато невиконаних обіцянок, даних рік тому.
Свої підсумки підбила й американська «Вашингтон Пост» — «у критиків уряду є багато аргументів. Піднесені до небес очікування не справдилися. Ріст економіки припинився. Єдиний фронт, який очолив революцію, розколовся, перетворивши колишніх союзників на ворогів». Водночас газета вважає, що «в цю річницю революції є і багато такого, що насправді варто відзначити, і якщо Ющенко зможе використати це для того, щоб показати народу, що саме він виграв від помаранчевої революції, тоді зберігається надія, що йому вдасться переломити ситуацію». Серед позитивних зрушень «Вашингтон Пост», зокрема, називає прозорий продаж «Криворіжсталі» — «крок, який отримав широке схвалення західних інвесторів». У свою чергу, російська газета «КоммерсантЪ» зазначає, що «рік після помаранчевої революції розвіяв багато страхів, які її супроводжували». На думку газети, «Східна Україна не відділилася від Західної і цього вже не станеться». Автори статті також констатують розчарування українського народу і вважають, що другий Майдан вже не збереться, але з іншої причини — «Україна застрахована від нової революції майбутніми парламентськими виборами. І хто б їх не виграв, його влада не буде абсолютною».