Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Коли я прочитав список нового складу уряду, переклинило всі органи мого організму»

Учора в Криму міністрами стали найвідчайдушніші
29 вересня, 00:00
МАЛЮНОК АНАТОЛІЯ КАЗАНСЬКОГО / З АРХIВУ «Дня»

Остання доба перед позачерговою сесією ВР Криму була для місцевих політиків такою напруженою, що навіть у середу до початку сесії вони не встигли закінчити консультації щодо кандидатур віце-прем’єрів і міністрів. Спікер парламенту Борис Дейч був вимушений перенести початок сесії на одну годину пізніше, щоб встигнути підготувати документи. Уряд, який затвердили вчора, його голова Анатолій Бурдюгов назвав «однозначно не помаранчевим, а коаліційним», а сам його склад і характер «виявом кримського патріотизму». Формування уряду відбувалося спонтанно, гарячково та непередбачувано, про що свідчить те, що затверджений минулого тижня Анатолій Бурдюгов не зміг поки що запропонувати парламенту хоч би скорочену програму своєї роботи і сказав, що зробить це на наступній сесії «одночасно зі звітом про те, що вже зроблено». Сумнівність багатьох кандидатур у новій Раді міністрів змусила главу парламенту Криму Бориса Дейча запропонувати голосувати за всі чотири питання порядку денного пакетом і без обговорення. Проти цього почав протестувати депутат Олег Родивілов, а представники суспільного руху «Прозора влада» демонстративно вийшли з залу. Таку практику роботи депутат Сергій Веліжанський назвав неприйнятною, разом із тим він висловив сумнів у тому, що уряд формувався за принципами професіоналізму, оскільки всі фракції поспіхом пропонували наявні під рукою кандидатури, піклуючись про те, щоб у міністри пройшли свої. Ця обставина дозволила Анатолію Бурдюгову після сесії заявити журналістам, що «я сам особисто на себе не беру всієї повноти відповідальності за роботу цього уряду, оскільки він коаліційний, політичну відповідальність повинні нести всі партії, всі політичні вектори».

Пропонуючи нову структуру уряду, Анатолій Бурдюгов сказав, що готовий внести поки що тільки одну пропозицію — замість одного першого заступника затвердити двох перших, а решта змін — тільки через місяць. Це свідчить про те, що перша проблема, з якою зіткнулися фракції, полягала не в якості роботи, а в дефіциті посад для задоволення своїх політичних запитів. За новий склад уряду проголосували «пакетом» 75 депутатів із 86 присутніх — значно менше, ніж за самого прем’єра, нагадаємо, затвердженого 90 голосами. Першими заступниками голови Ради міністрів Криму призначені Станіслав Хіль, який працював до цього керуючим філією ВАТ «Державний експортно-імпортний банк», і Анатолій Гриценко, звільнений місяць тому з посади глави адміністрації Ленінського району Криму разом з іншими, згідно з президентським планом заміни місцевих керівників. Заступниками голови Ради міністрів призначені депутати Верховної Ради Микола Колісниченко й Олена Асмолова, колишній міністр промислової політики, транспорту та зв’язку Азіз Абдуллаєв, колишній голова комітету з питань інформації Шевкет Асанов. Зберегли свої колишні портфелі міністр курортів Олександр Таряник, міністр охорони здоров’я Сергій Донич, міністр фінансів Сергій Ляшенко, міністром будівельної політики й архітектури залишився Геннадій Бабенко, міністром у справах сім’ї, молоді та гендерної політики, як і раніше, працює Зарема Рамазанова. Міністром культури призначена Тамара Аронова, яка вже працювала на цій посаді в уряді Сергія Куніцина. Міністром економіки призначений Ігор Огородник, міністром АПК — Олег Русецький, міністром освіти — Юрій Ільїн. У зв’язку з переходом деяких депутатів на роботу в уряд і до місцевих органів влади заступником голови Верховної Ради обраний депутат Володимир Закорецький, який раніше очолював держадміністрацію Сімферопольського району, членом президії обрана Віталіна Дзоз, яка раніше працювала в колишньому уряді Анатолія Матвієнка.

Депутат ВР АРК, лідер кримських республіканців Олександр Гресс сказав журналістам, що новий кримський уряд є «гримучою сумішшю», оскільки він «сформований для задоволення політичних і фракційних амбіцій». Лідер суспільного руху «Прозора влада» депутат Андрій Сенченко сказав «Дню»: «Ми нікого не рекомендували в новий уряд, але коли зустрічалися з новим прем’єр-міністром для консультацій, то радили йому визначитися хоч би для себе, за якими принципами формуватиметься нова Рада міністрів. Однак сьогодні можна сказати, що уряд сформований на безпринципній основі, що свідчить про цілковитий розклад політичної еліти Криму. Сьогодні можна тільки поспівчувати Анатолію Бурдюгову, якому дістався такий уряд. Сьогодні в Криму сталося те, що сталося й в Україні: зімкнулися у своїх інтересах представники Януковича з керівниками місцевої політичної структури «нашої України» і шляхом змови створили такий уряд. Я думаю, що коли вони звітуватимуть, то треба не забути, хто брав на себе відповідальність за їхню роботу»…

Закінчилася сесія гучною суперечкою. Віце-спікер Василь Кисельов укотре обвинуватив екс-прем’єр-міністра Сергія Куніцина у фінансових зловживаннях і в тому, що «він доведе до кінця наявні кримінальні справи» проти нього. На що прокурор Криму Віктор Шемчук сказав журналістам при виході із залу, що проти Сергія Куніцина кримінальних справ не порушували, а його лише допитували як свідка у справах про зловживання землею. Сам Сергій Куніцин із трибуни сесії назвав Василя Кисельова «стукачом», «аморальним типом» і «нікчемою», який працював у Криму в штабі Януковича та «зберіг свою посаду тільки тому, що я (тобто Куніцин. — Авт.) ухвалив рішення піти у відставку». Щоб ще хтось не встиг із кимось посваритися, Борис Дейч поспішно закрив сесію. Розходилися депутати геть посварені і нічим не задоволені…

Як свідчать коментарі з місць, у міністри пішли не найпрофесійніші, а найвідчайдушніші. Так, перший заступник міського голови Сімферополя Володимир Баженов вважає, як він заявив на оперативно-господарчій нараді в міськвиконкомі, що «з новим складом кримського уряду зима буде важкою». За його словами, новий склад уряду не зможе вирішити багатьох проблем, пов’язаних із початком зимового сезону. «Коли я прочитав список нового складу уряду, переклинило всі органи мого організму», — відверто висловився В. Баженов. Він порадив керівникам виконавчих структур і органів місцевого самоврядування розраховувати тільки на свої сили.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати