Команда: блокувати!..
Чергове позачергове засідання Верховної Ради виявилося холостим![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20090704/4113-1-3.jpg)
Володимир Литвин включив до порядку денного тільки одне питання — про дострокове припинення депутатських повноважень бютівця Віктора Лозинського. І все.
— Мені було заявлено: якщо ми будемо розглядати інші питання, буде бійка. Я сказав, що не буду брати участь у бійці, — пояснив Литвин, чому порядок денний виявився таким куцим.
Але хоч як там було, за позбавлення Віктора Лозинського депутатського мандата проголосувала рекордна кількість депутатів — 415. Не проголосували тільки 20 бютівців.
Після такого дружного волевиявлення лідер фракції БЮТ Іван Кириленко з місця почав вимагати продовження засідання. Але регіонали вже звично й неспішно почали оточувати трибуну.
— Іван Григорович, станьте тут поряд і забезпечте порядок! Треба, щоб не було протистояння, — у відповідь прокричав йому Литвин. — Ну, ви вже бачите, що відбувається!
Але за великим рахунком, саме Литвин роздмухав пристрасті розмовами про бійку, яку ніхто не мав намір розпочинати. Тим більше, що в українських реаліях бійки боятися — до парламенту не ходити.
Бютівець Володимир Бондаренко не може зрозуміти причини такої раптової лякливості Володимира Михайловича.
— Я не знаю, чому Литвин злякався. Я пам’ятаю ті часи, коли 2004 року в тому далекому кутку, де зараз сидить його фракція, він оповіщав із зали положення проекту змін до Конституції, які фактично її зруйнували. Тоді він знаходив можливість це робити. Може, він згодом отримав якусь психічну травму, в тому числі і від моїх дій. Я в нього якось плеснув водою. Тоді була дуже жорстка передреволюційна боротьба, і я вибачився перед ним. А якщо без жартів, можливо, є якийсь тиск на нього з боку Регіонів, — припустив Бондаренко.
Проте, більш правдивою здається версія, що інтереси блоку Литвина не були враховані в кадрових призначеннях. Тому Володимир Михайлович і не рветься на амбразуру, як у минулому.
І ще один цікавий момент. Рядові регіонали остаточно заплуталися в численних вимогах. Хтось блокував трибуну за «підвищення прожиткового мінімуму», хтось — проти «міністра-алкоголіка», хтось ще з якоїсь причини....
— Нагорі спустили команду блокувати. За що блокувати? Адже мурашкам не кажуть, за що бігти до сусіднього смітника, — пояснює екс-регіонал Тарас Чорновіл. — Там є своя система запахів і знаків. Я не називаю членів Партії регіонів мурашками (сам там був і сам блокував), але як назвати ситуацію, коли люди йдуть виконувати якісь накази, не отримуючи мотивації, навіщо вони йдуть це робити? Ми і 2006-го, і 2007-го блокували, але тоді ми обговорювали, сперечалися. А зараз навіть нікому нічого пояснювати не треба...
Словом, судячи з усього, і наступного тижня буде продовження «Марлезонського балету».