КОМЕНТАР
В’ячеслав ПРОКОПОВ, доктор медичних наук, завідувач лабораторії гігієни водопостачання та охорони водоймищ НДІ загальної і комунальної гігієни ім. А.Н. Марзєєва:
— Найпростіше, що я б рекомендував, це, набравши із крана воду, відстоювати її або пити кип’ячену після охолоджування.
Різне ставлення в наших людей до побутових фільтрів для очищення водопровідної води. Проте я вважаю, що якщо суворо дотримуватися інструкції, якщо цей водоочисник в Україні сертифіковано МОЗ, і якщо проводилися дослідження якості води після очищення, то ним можна користуватися. Дуже важливо вчасно міняти фільтри, бо якщо експлуатувати їх дуже довго, то замість очисних функцій вони виконуватимуть функцію забруднення води.
Проте, на мою думку, ліпше застосовувати фільтри колективного користування. Тобто один великий фільтр на будівлю, лікарню, школу, дитячий садок. За роботою цієї системи можна організувати контроль, постійно відстежувати її якість, організувати сервісне обслуговування. Крім того, установки колективного користування очищують воду краще, аніж побутовий водоочисник. Я підтримую також те, що в Києві сьогодні для розв’язання проблеми чистої води використовуються бювети (артезіанські свердловини). У Києві, якщо я не помиляюся, їх уже більше як сотня. Щоправда, якість цієї води також є причиною дискусій. Але якщо правильно експлуатувати свердловину, то все, що кажуть із цього приводу, не матиме підстав. Адже в основному це води глибокозалягаючих водоносних ресурсів із гарною якістю як за хімічним, так і за мікробним складом.