Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

КОМЕНТАРІ

15 травня, 00:00

Посол Югославії в Україні Гойко ДАПЧЕВИЧ:

— Злочинна агресія НАТО щодо Югославії є найгрубішим порушенням Хартії ООН із часів заснування цієї світової організації, порушенням основ міжнародного права. Водночас агресія НАТО є злочином проти світу, безпеки та людства, якого сучасна історія ще не знала з часів Другої світової війни. За 52 дні війни Альянс здійснив 12000 авіанальотів, використовуючи понад 1000 літаків. Запущено понад 3000 крилатих ракет. Загалом від початку агресії на Югославію скинуто понад 10000 тонн вибухівки, що в п'ять разів перевищує атомну бомбу, скинуту на Хіросіму. Від бомб НАТО загинуло вже 1200 мирних жителів, понад 5000 людей було поранено, більшість iз яких залишиться інвалідами. Частіше за все жертвами авіаударів НАТО стають беззахисні діти. Внаслідок скидання касетних бомб з уповільненою дією загинуло 66 дітей. Тадеуш ПАВЛЕК, радник — повноважний посланник Посольства Польщі в Україні:

— Конфлікт перейшов у нову стадію — пошуку. Бачимо, що пошук мирних шляхів його вирішення інтенсифікувався. Дії НАТО, які вже примусили Югославію до переговорів, супроводжуються спробою урегулювання. Польща, член НАТО, не має наміру виступати з якимись формальними ініціативами — їх і так уже досить. Але ми хочемо, щоб впроваджувалися ті пропозиції, які могли б привести до вирішення конфлікту мирним шляхом. Важливими є пропозиції G7+1, а також пакт стабільності для Балкан, що складається з п'яти пунктів. Безсумнівно, важливу роль повинна зіграти і конференція з питань допомоги Косово і Балканам, яку буде скликано наприкінці травня. Ми твердо стоїмо на єдності країн НАТО, вважаємо, якщо у Косово будуть миротворці, то серед них повинні бути і війська НАТО... Польща не забуває і про інший бік справи — ми надаємо гуманітарну допомогу, прийняли близько тисячі біженців. Звичайно, ми дуже жалкуємо з приводу останніх подій, зокрема — бомбардування Посольства Китаю у Белграді. Але сподіваємося: Пекін зрозуміє, що це була прикра помилка і, прийнявши вибачення американської сторони, займе прагматичну позицію.

Зі «Звернення Ради республіки Національних зборів Республіки Білорусь до парламентів і міжнародних організацій у зв'язку з агресією НАТО в Югославії» (яке, як заявили «Дню» в Посольстві Білорусі в Україні, відображає офіційну позицію Білорусі відносно конфлікту в Косово):

«Ми — білоруські парламентарії — представники народу, що втратив кожного третього жителя у Другій світовій війні, що випробував весь тягар наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, з глибокою занепокоєністю зазначаємо, що пожежа війни в центрі Європи розгорається. Подальша ескалація бойових дій, варварське бомбардування не тільки військових, а й промислових об'єктів, у тому числі й хімічних, може призвести до масштабної екологічної катастрофи. Існує реальна загроза для життя і здоров'я населення всіх сусідніх із Югославією держав — країн Дунайського басейну, Центральної та Східної Європи.

Усі ми, вступаючи у третє тисячоліття, несемо відповідальність за майбутнє нашої планети. Ми вимагаємо зупинити безглузду агресію і покласти край порушенням міжнародного права з боку НАТО».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати