Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Кому на користь абсолютна банківська таємниця?

21 жовтня, 00:00

Учора в парламенті тривало обговорення звіту НБУ за 1997 рік. Голова Комітету з питань фінансів і банківської діяльності ВР Валерій Альошин закликав депутатів затвердити постанову про прийняття до відома звіту НБУ і в лютому наступного року розглянути питання про дії НБУ й уряду в умовах загострення фінансової кризи в Україні в серпні—вересні нинішнього року, повідомляє Інтерфакс-Україна.

В.Альошин скрушно зазначив, що «народні депутати дещо захопилися фінансовою кризою, й аналіз 1997 року перетворився на аналіз причин фінансово-економічної кризи 1998 року».

Заступник голови СБУ Анатолій Беляєв повідомив депутатам, що під час проведення оперативно-розшукових заходів у фінансово-банківській сфері було отримано інформацію про здійснення НБУ ряду операцій (зокрема з Credit Suisse First Boston (Кіпр), які, на думку СБУ, були дуже ризикованими і не відповідали законодавству, статуту НБУ та інтересам держави).

А.Беляєв наголосив, що СБУ «не сумнівається в кваліфікованості керівництва НБУ». Інша річ, сказав він, це прозорість банківської системи і для парламенту, і для уряду, і для правоохоронних органів. «Кому на користь абсолютна банківська таємниця, яка вища за державну?», — поставив риторичне запитання А.Беляєв.

Банк Credit Suisse First Boston і укладена з ним угода не містить в собі жодного криміналу, заявив журналістам голова НБУ Віктор Ющенко. За його словами, один телефонний дзвінок відділяє НБУ від позитивного завершення найближчими днями депозитної операції з банком Credit Suisse First Boston.

У зв’язку з тим, що частина депутатів на вчорашньому ранковому засіданні ВР залишила сесійний зал, протестуючи проти невнесення урядом основних економічних документів на розгляд парламенту (див. 2-гу стор.), постанова парламенту щодо звіту НБУ знову не була прийнята.

ДО РЕЧІ

На торгах американським доларом 19 жовтня, НБУ викупив більш як $5 млн., повідомив агентству «Інтерфакс-Україна» керівник групи радників глави НБУ Віктор Лисицький. За його словами, це свідчить про те, що «вже, можливо, необхідно дати ринку сигнал про поступове наближення до досягнення рівноваги, і навіть, не виключено, проревальвувати гривню».

№201 21.10.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати