Перейти до основного вмісту

Комунальні послуги не подорожчають

Верховна Рада подолала вето Президента
16 вересня, 00:00

Президент наклав вето тому, що, на його думку, депутати цим законом порушили Конституцію: перебрали на себе повноваження Кабінету Міністрів. Голова парламентського Комітету з питань соціальної політики Євген Марчук нагадав гаранту Конституції, що в Основному Законі є й інші статті. Зокрема, 43: «Право на своєчасне одержання винагороди за працю захищається законом». Пан Марчук також заявив, що не можна ставити питання про стовідсоткову компенсацію населенням комунальних послуг у той час, коли держава місяцями, а інколи роками не сплачує зарплату.

Відтепер, поки заборгованість по зарплатні та пенсіях не буде повністю погашена, ціни на комунальні послуги не підвищуватимуться. Як заявив Є.Марчук, Україна посідає чи не перше місце в Європі за швидкістю подорожчання комунальних послуг: від 20% від їх вартості в лютому 1995 року до 80% в липні 1996.

Недавня постанова уряду ще й скоротила майже на 1 млн. кількість людей, які можуть претендувати на субсидії (субсидуються лише витрати на комунальні послуги, які становлять понад 20% від сукупного доходу сім’ї). Громадяни при цьому втратили 30 млн. гривень.

Депутатів не переконала логіка голови Держкомітету будівництва, архітектури та житлової політика Володимира Гусакова: мовляв, впровадження 100-відсоткової оплати громадянами комунальних послуг заощадить 800 млн. гривень, які допоможуть підготуватися до зими (за 45 днів до початку опалювального сезону в житлово-комунальному господарстві накопичено запасів рідкого палива лише 21%, а твердого — 20% від потреби).

Євген Марчук порадив пошукати гроші в інших кишенях. За його словами, громадяни винні енергетичній галузі лише 10 частину від усієї заборгованості.

На думку Євгена Кириловича, подібні пропозиції уряду більше схожі не на антикризові, а на кризові заходи.

КОМЕНТАРІ

Анатолій Матвієнко (голова НДП): — Оскільки Верховна Рада все ж ухвалила таке рішення, Президент зобов’язаний буде підписати закон. Я голосував проти. Вважаю, що це популізм чистої води. У тих, хто голосував «за», немає абсолютно ніяких розрахунків на підтримку такого рішення. Ми повинні зрозуміти, що немає безмежного державного бюджету. Чому держава повинна платити за комунальні послуги тих людей, які одержують одну-дві тисячі заробітної платні? Чому ми даємо дотацію, не маючи при цьому коштів на виплату зарплатні? Ми ж знаємо, що місцеві органи самоврядування не зобов’язані, а мають право підвищувати ціни на комунальні послуги. Якщо ми дбаємо про благо народу, зберімо сесію обласної ради і знайдімо кошти на дотації комунальникам. Василь Кремінь (СДПУ(о)): — Я голосував за 100-відсоткову оплату громадянами комунальних послуг з адресною допомогою малозабезпеченим. Це було б справедливіше. Але треба врахувати, що на сьогодні заборгованість щодо зарплати та пенсій сягає кількох місяців, а остання хвиля інфляції знецінила всі заощадження населення. Якби уряд одразу подав законопроект, який би гарантував населенню достойний рівень життя, доля вето Президента могла б бути іншою.

№176 16.09.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати