Комуністи не хочуть НДП
Як повідомляють джерела, Президент «лаявся, наче візник», персонально «питав» з представників «четвірки» за ті голоси, які пішли до Мороза.
Зрозуміло, що в таких умовах правоцентристи не могли допустити зміни порядку голосування, аби дати депутатам можливість вільно «волевиявлятися».
Тепер усе нібито залежить від того, чи вмовить НДП комуністів. Якщо так, то піде кандидатура Олександра Бандурки. Ні — продовжуватиметься вже відомий процес. Швидше за все, що продовжуватиметься. Фракція КПУ, що засідала дуже довго, дійшла висновку, як повідомив кореспондентові «Дня» Віктор Понеділко, що комуністи не можуть погодитися, аби НДП очолила Верховну Раду: «Це стане завершенням формування передвиборної піраміди Кучми, тобто організаційної структури. Президент змінив голів адміністрацій, начальників управління внутрішніх справ, служби безпеки, прокурорів, в ради теж прийшла НДП, в райадміністрації — знову ж НДП. Тепер залишилося на чолі парламенту посадити НДП — і на 50% Леонід Кучма президентські вибори собі забезпечив». Тому, на думку Віктора Понеділка, «шукати компроміс з цією структурою, перебуваючи в жорсткій опозиції до курсу Президента, — це маразм».
Однак, не виключено, НДП не втрачає надії. Артур Білоус повідомив пресі: «Пропонуватимемо пакет у складі: Бандурка —Мартинюк — Медведчук. А якщо комуністи не погодяться, то вимальовується інша схема: Симоненко — НДП — Рух».
Остання схема уявляється ще більш проблемною (КПУ — Рух?), але вона має особливо милий вигляд після спростування прес-секретаря Президента того, що нібито Кучма «дав згоду на обрання спікером лідера Компартії Петра Симоненка».
P.S. На вечірньому засіданні висунено і «не знялися» Бандурка
(НДП), Білорус, Лазаренко («Громада»), Суркіс (СДПУ(о)). На знак протесту
проти лідера «Громади», який «не знявся», прогресивні соціалісти, зробивши
заяву, залишили зал.
Випуск газети №:
№124, (1998)Рубрика
Панорама «Дня»