Концерн РРТ готується до акціонування
«В Україні може бути не три загальнонаціональні телеканали, а десять!» — заявив президент концерну РРТ Валерій Юрченко, виступаючи на черговому засіданні прес-клубу Асоціації засобів масової інформації України. Можливе також збільшення кількості регіональних каналів до тридцяти, оскільки сучасна цифрова апаратура уможливлює передавання на одній частоті 5-8 програм водночас.
І якщо перевести мовлення на таку апаратуру, та ще значно більшою мірою використати можливості супутникового мовлення та інших сучасних засобів передавання інформації, то в України з’явиться шанс вивести своє телебачення на новий рівень. А для цього потрібно всього-навсього — фінансування. А оскільки держава й так заборгувала концернові РРТ, що відає поширенням теле- і радіосигналів, понад 110 млн. грн. (Національна телекомпанія України — 46 млн. гривень і Національна радіокомпанія — понад 64 млн.), то єдиний спосіб врятувати галузь і, навіть більше, домогтися її розквіту — це акціонувати концерн РРТ, вважає В.Юрченко. З цією метою концерном підготовано законопроект, згідно з яким при акціонуванні РРТ контрольний пакет акцій має залишитися в держави, а також можливе залучення іноземних інвестицій.
У зв’язку з цим згадуємо відкрите засідання колегії концерну РРТ більш ніж місячної давності («День» від 14 квітня ц. р.). На ньому голова профільного парламентського комітету Олександр Зінченко, почесний президент «Інтера», озвучив проект подібного закону. Проте в ньому йшлося про перепідпорядкування РРТ Фонду держмайна і створення державної акціонерної компанії «Концерн РРТ» із 100% держкапіталу. Тоді кореспондент «Дня» запитав, чи не може статися так, що після акціонування частина акцій цієї надзвичайно важливої в плані державної безпеки структури потрапить у приватні руки. Відповідь О.Зінченка свідчила, що «він не вважає небезпечною таку ситуацію, оскільки можлива двоступенева система, за якої сама акціонерна компанія буде державною, а от окремі підприємства, що входять в неї, можуть залучати й приватний капітал». Тепер, як ми бачимо, ініціатори акціонування РРТ підтверджують намір віддати частину акцій у приватні, навіть більше — в іноземні руки.