Перейти до основного вмісту

КОРОТКО

09 червня, 00:00
ПОЗИЦІЯ Мандат чи портфель

Міністр у справах науки й технологій Володимир Семиноженко, обраний народним депутатом, підкреслив, що "ВР повинна в найкоротший термін ухвалити закон про Кабінет Міністрів, що давав би міністрам право поєднувати роботу в парламенті й уряді".

Кор. "Дня" Ірина ГАВРИЛОВА попросила прокоментувати ситуацію народного депутата Станіслава НІКОЛАЄНКА - одного з ініціаторів звертання до КС з питання конституційності поєднання мандата і портфеля:

- Закон про КМ питання не врегулює, тому що це - конституційна норма, і зміни треба вносити до Конституції, обумовивши, як виняток, "політичну" посаду міністра. Але для цього необхідно, щоб 226 законодавців внесли подібну пропозицію, а на наступній сесії ухвалили цю поправку трьомастами голосами. Але це - зі сфери міфів.

У принципі, пропозиція колеги - Семиноженка могла б пройти, якби в нас була парламентсько-президентська республіка, і більшість ВР формувала свій уряд. Але, оскільки в нас президентсько-парламентська республіка, то Президент не погодиться на такий варіант, оскільки він одноосібно призначає міністрів, і парламент позбавлений контролю над урядом. Максимум, що ми можемо - це висловити недовіру урядові.

СУД ТА СПРАВА Чи прийдеться розкошелитись Доренку?

"День" вже писав про процес, що розпочався за позовом Анатолія Чубайса до ГРТ і Сергія Доренка. На засіданні суду адвокат А.Чубайса оголосив дані про те, що колишній перший віце-прем'єр Росії отримав за свою частину книжки про приватизацію гонорар у 1 млн. 700 тис. неденомінованих карбованців (приблизно 600 гривень), а не 90 тис. доларів, як повідомив на всю країну С.Доренко у програмі "Час". Адвокат, щоправда, уточнив, що решту грошей А.Чубайс передав на добродійність.

А.Чубайс просить суд зобов'язати ГРТ спростувати дані, що порочать його честь і гідність, а також стягнути як компенсацію морального збитку з ГРТ 5 млрд. неденомінованих карбованців, а з С.Доренка - 500 млн. неденомінованих карбованців.

Розгляд позову відкладено на 24 квітня. А 27 квітня буде продовжено судове засідання за іншим аналогічним позовом А.Чубайса - до журналіста Олександра Мінкіна та радіостанції "Эхо Москвы". Олександр Мінкін у своїй передачі назвав гонорар Чубайса "несусвітним", а також "прихованою формою хабара". Тепер йому загрожує позов у 250 тис. неденомінованих карбованців.

Гостроту судовій сутичці між колишнім всемогутнім першим віце-прем'єром і журналістами додає той факт, що на 27-28 квітня заплановано засідання ради директорів РАТ "ЕЭС Россия", де Чубайс може фігурувати в числі кандидатів на посаду голови правління. Природно, йому хочеться увійти в зал засідання директорів переможцем, очищеним від обвинувачень у корупції.

За матеріалами російських агенцій

Анатолій ЛЕМИШ, "День"

 

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати