Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

КОРОТКО

25 грудня, 00:00

Хочеш повернутися на батьківщину? Стань у чергу

24 грудня закарпатці римсько-католицького віросповідання святкували Різдво Христове. На жаль, як повідомило словацьке радіо «Віход» («Схід» — укр.), не всі закарпатскі римо-католики встигають до святкового столу. У Чехії та Словаччині працює так багато жителів краю, що проїхати на батьківщину вдається через три-чотири доби. Кілометрові черги індивідуальних транспортних засобів наших співвітчизників прозоро натякають бажаючим святкувати на батьківщині Новий рік, що чергу потрібно зайняти заздалегідь, повідомляє Василь ЗУБАЧ, «День».

«Платний туалет — квартира № ...»

Підприємливості наших людей немає меж. Економічна ситуація змушує їх вигадувати такі способи заробляння грошей, до яких не додумався б жоден капіталіст у світі. Ситий буржуа, скажімо, був би дуже вражений, коли б дізнався про те, що звичайну квартиру, яка в його уявленні призначена для сімейного затишку, окремі прагматичні українці використовують дещо за іншим призначенням. У Сумах, наприклад, місцеві жителі залюбки віддають свої домівки під камери схову для товару базарного люду, влаштовують у них імпровізовані готелі. Але всіх переплюнув сумчанин, який власну квартиру перетворив... на платний туалет. Користуючись тим, що його житло розташоване поруч із центральним ринком, на якому до послуг кількох тисяч відвідувачів лише один такий заклад, підприємливий громадянин усього за 25 копійок пропонує всім бажаючим комфортні домашні умови з гарячою водою, запашним милом, чистим рушником. Сумчани оцінили належним чином ініціативу власника квартири, принаймні туалет у його квартирі рідко коли буває незайнятим. Звичайно, надмірна кількість відвідувачів неминуче позначається на появі в квартирі специфічних запахів, але її господаря це не дуже бентежить. Сповідуючи принцип, що гроші не пахнуть, він упевнений, що йде правильним ринковим курсом, повідомляє Сергій ХАНІН, «День».

Європейські оборонники об’єднуються, аби завоювати космос

Чотири європейські військово-промислові компанії — французька «Лагардер С.А.», німецька «Даймлер-Крайслер Аероспейс», британська «Дженерал Електрик» та італійська «Фінмекканіка» підписали угоду про співпрацю в космосі, намагаючись стати гідними конкурентами американським космічним велетам. У новоствореній компанії працюватиме 11 тисяч працівників, і вона планує отримувати прибуток розміром $3 млрд. Нині на світовому ринку запусків супутників домінує «Аріанспейс» — комерційний підрозділ Європейського космічного агентства.

Обуті занадто зайнятий, щоб зраджувати дружину

У той час коли в США розпочалася процедура імпічменту Білла Клінтона, прем’єр-міністр Японії Кейдзо Обуті заспокоїв своїх громадян, заявивши в інтерв’ю: «Я не маю часу на амурні справи... Я поважаю таких жінок, як Мадонна, проте якщо вам не довіряє кохана жінка, то ви не зможете стати процвітаючим політиком». Раніше його дружина Тідзуко заявила з упевненістю, що її чоловік, якого журналісти охрестили «містером холодна піца», не зраджує її. На противагу відданому Обуті японські політики загалом не цураються позашлюбних стосунків. Його попередника Рютаро Хасімото японські парламентарії звинувачували в позашлюбних взаєминах із китайською розвідницею.

Кров і плоть змії — ключ до золотих медалей

Саме так вважає власник ресторану на околицях Бангкока 64–річний Рернг Рерклай. Він стверджує, що до його ресторану вчащали атлети з Китаю, Південної Кореї та Японії, які посіли відповідно перше, друге й третє місця на XIII Азійських іграх. Ці спортсмени замовляли екзотичну страву: жовчний міхур кобри з кров’ю, яку запивали віскі. Хоча ця страва коштує недешево — 1500 батів ($40), проте, на думку колишнього найманця, що воював в Індокитаї, страва того варта. «Традиційно мешканці цих країн вважають, що, з’ївши кобру, вони стають зрячішими й отримують додаткову енергію — стають сильнішими й довше живуть», — запевняє Рерклай.

За матеріалами агентства АП

№248 24.12.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати